999 rezultate për

oksigjenit

Nuk ndalin skandalet! 70-vjeçarit i vjedhin aparaturën 5 mijë euro të oksigjenit Një tjetër skandal në shëndetësi është bërë publik mbrëmjen e sotme, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një paji
Nuk kanë fund skandalet/ Bënte para me bombulat e oksigjenit, arrestohet punonjësi në spital Pak ditë pas zbulimit të skandalit me sanitaren e “Shefqet Ndroqit”, Tire Alldërvishi, e cila ka zhvatur 8 milionë lekë
Habit mjeku shqiptar: Kam krijuar ilaçin anti-covid, i provuar në më shumë se 100 persona! Profesori Gëzim Boçari ka krijuar një preparat natyral dhe pretendon se arrin të kurojë koronavirusin duke shmangur përd
LVV: Kosova po përballet me mungesë oksigjeni për pacientët me COVID-19 Lëvizja Vetevendosje, ka thënë se Spitalet Rajonale që po trajtojnë pacientë me COVID-19, janë duke u përballur me munge
Shkencëtarët thonë se gjetën një mënyrë për t’i kthyer njerëzit 25 vite më parë Shkencëtarët izraelitë thonë se ata kanë arritur të përmbysin me sukses procesin biologjik të plakjes – duke përdorur ve
Nisin hetimet për shitjen online të bombolave të oksigjenit, çfarë i ndodhi dy vëllezërve Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për shitësit online të bombulave të oksigjenit. Pjesa më e madha e tyre dyshon
Pacientit i plasi bombola në banesë, mjeku tregon nëse mund të përdoret oksigjeni në shtëpi Një ngjarje e rëndë u raportua ditën e sotme, ku në një banesë në Tiranë kishte shpërthyer një bombul oksigjeni pasi një
I infektuar me COVID-19, të moshuarit në Tiranë i plas bombola e oksigjenit në banesë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Në bulevardin “Bajram Curri”, në banesën e shtetasit M. N., 72 vjeç, ka pla
Shpërthen bombola e oksigjenit në dhomën ku trajtohej pacienti me COVID-19 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Urgjencën e Spitalit të Përgjithshëm në Ferizaj të Kosovës, ku një bombol oksigjeni ka
Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj
Flasin të mbijetuarit shqiptarë të COVID-19: Shihja me zemër të ngrirë nivelin e oksigjenit Koronavirusi vdekjeprurës SARS-CoV-2 është i paparashikueshëm; ai i sprovon të sëmurët dhe përjetimet e tyre në mënyra t
Mjeku: Godina e Sanatoriumit gati, javës tjetër presim rastet e para me Covid-19 Mjeku pneumolog Arjan Mezini ka bërë të ditur këtë mbrëmje se Sanatoriumi është boshatisur dhe po organizohet për të pri
Elton John ndërpret koncertin! Zbulon sëmundjen nga e cila vuan (FOTO LAJM) Këngëtari britanik Elton John njoftoi se është diagnostikuar me pneumoni, ndërsa ishte në turne në Auckland, Zelandë e R
Publikohet fotoja: Luan Kapaj refuzoi maskën e oksigjenit dhe u rikthye tek gërmadhat Rama ka reaguar sërish pak minuta më parë teksa ka pulikuar foton e një zjarrëfikësi nga Vlora të quajtur Luan Kapaj.
Shpërthen bombula e oksigjenit në auto-ambulancë, vdes foshnja 3 muajshe Një foshnje ka qenë duke u transportuar për në spital me anë të një auto-ambulance, në momentin kur bombula e oksigjenit
E vrau bombula e oksigjenit, familjarët të dëshpëruar për 3 vjeçarin Në ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Korçës. Një fëmijë 3 vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e bomblës se oksig
Aeroplani humbet presionin e kabinës, 33 pasagjerë përfundojnë në spital Dhjetëra njerëz kanë përfunduar në spital pasi një avion ka humbur presionin e kabinës në mes të ajrit duke lënë pasagje
Flet babai i Florencit: Si e gjeta djalin të masakruar Babai i Florenc Beqirajt ka rrëfyer udhëtimin e tij në Francë pas lajmit se djali ishte në gjendje kome në një spital të
E pabesueshme çfarë ka brenda një cigareje Cigarja është një prej shkaktarëve më të rrezikshëm vdekjeprurës, dhe llogaritet se edhe në gjithë botën numri i konsuma
Ja pse ndiheni të përgjumur kur vjen pranvera Sapo vjen stina e pranverës dhe temperaturat fillojnë dalëngadalë të rriten nga pak, gjendja jonë fizike nis të përkeqs