999 rezultate për

oksigjenin

New York, 25 vjeçarja zbulon se ka gjak blu Një vajzë 25-vjeçare nga New York u shtrua në Spitalin Miriam, me disa simptoma, duke përfshirë dobësinë, gulçimin dhe n
Ja sa pemë nevojiten për të siguruar oksigjenin e mjaftueshëm për një njeri Pemët çlirojnë oksigjen kur përdorin energjinë që marrin nga rrezet e diellit, për të prodhuar glukozë nga dioksidi i ka
Ja pse ndihemi të lodhur Shpesh ne ngrihemi në mëngjes dhe e ndiejmë veten të lodhur dhe pa energji. Kjo është një gjendje që mund të shkaktohet
Ndotja e Tiranes, plehrat dhe gazrat pakesojne oksigjenin Dy prej arsyeve përse ajri i Tiranës është shumë herë më i lartë se normat e lejuara sipas specialistevë janë plehrat dh