999 rezultate për

oksigjeni

Shfaqet me maskë oksigjeni, Icardi alarmon tifozët Një foto e postuar nga Muario Ikardi në profilin e tij zyrtar në “Instagram”, ka alarmuar tifozët e PSG-së. Sulmuesi
Oksimetri nuk funksionon njësoj tek të gjithë njerëzit: Ç'duhet të dini Oksimetri në luftën kundër koronavirusit ka qenë një nga mjetet thelbësore për personelin mjekësor dhe njerëzit e infekt
"Xhaxhait i hoqën aparaturën e oksigjenit", drejtori i spitalit: Familjarët s’janë të fushës që të kuptojnë Ditën e djeshme një qytetar akuzoi se xhaxhait të tij në spitalin COVID në Shkodër i kishin hequr aparatin e oksigjenit,
Qytetari bën denoncimin e fortë: Xhaxhait i hoqën aparaturën e oksigjenit Situata e rënduar për shkak të COVID-19, ka bërë që në pah të dalin shumë problematika të spitaleve në Shqipëri, problem
COVID-19/ Situata alarmante! Tejmbushet brenda orësh spitali i Durrësit, 70 pacientë nga 60 shtretër Ditën e sotme është hapur edhe Spitali Rajonal i Durrësit për të prekurit nga COVID-19. Vetë drejtoresha e këtij spit
Si funksionon oksimetri, pajisja e nevojshme për të prekurit nga koronavirusi Covid -19 i kthyer në një pandemi e cila globalisht po shkakton dëme të medha jetësh njerëzore dhe recension të thelluar
Nuk ndalin skandalet! 70-vjeçarit i vjedhin aparaturën 5 mijë euro të oksigjenit Një tjetër skandal në shëndetësi është bërë publik mbrëmjen e sotme, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një paji
Nuk kanë fund skandalet/ Bënte para me bombulat e oksigjenit, arrestohet punonjësi në spital Pak ditë pas zbulimit të skandalit me sanitaren e “Shefqet Ndroqit”, Tire Alldërvishi, e cila ka zhvatur 8 milionë lekë
Habit mjeku shqiptar: Kam krijuar ilaçin anti-covid, i provuar në më shumë se 100 persona! Profesori Gëzim Boçari ka krijuar një preparat natyral dhe pretendon se arrin të kurojë koronavirusin duke shmangur përd
Çfarë do të ndodhte nëse për një sekondë oksigjeni të zhdukej? Po nëse oksigjeni do dyfishohej? Të dyja tingëllojnë të frikshme… Oksigjeni është elementi më vital për njeriun, gjë pa të cilën në nuk mund të parame
Dëshmia tronditëse e infermieres në Londër: Pacientë me aparate oksigjeni lihen në korridore Një infermiere ka dhënë një dëshmi tronditëse të kushteve të padurueshme në një spital të Londrës që po trajton të sëmur
LVV: Kosova po përballet me mungesë oksigjeni për pacientët me COVID-19 Lëvizja Vetevendosje, ka thënë se Spitalet Rajonale që po trajtojnë pacientë me COVID-19, janë duke u përballur me munge
Me maskë oksigjeni dhe telefonin përpara, shikoni si e ndjek ndeshjen nga spitali trajneri Gega Kukësi arriti të fitojë në transfertën e vështirë të Shkodrës ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-4. Ishte fitorja e dytë
Shkencëtarët thonë se gjetën një mënyrë për t’i kthyer njerëzit 25 vite më parë Shkencëtarët izraelitë thonë se ata kanë arritur të përmbysin me sukses procesin biologjik të plakjes – duke përdorur ve
Nisin hetimet për shitjen online të bombolave të oksigjenit, çfarë i ndodhi dy vëllezërve Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për shitësit online të bombulave të oksigjenit. Pjesa më e madha e tyre dyshon
Pacientit i plasi bombola në banesë, mjeku tregon nëse mund të përdoret oksigjeni në shtëpi Një ngjarje e rëndë u raportua ditën e sotme, ku në një banesë në Tiranë kishte shpërthyer një bombul oksigjeni pasi një
I infektuar me COVID-19, të moshuarit në Tiranë i plas bombola e oksigjenit në banesë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Në bulevardin “Bajram Curri”, në banesën e shtetasit M. N., 72 vjeç, ka pla
Shefja e Infektivit jep mesazhin e fortë: Më mirë një maskë mbrojtëse se një maskë oksigjeni! (VIDEO) "Dua t’iu them një gjë, më mirë të mbash një maskë jashtë se sa të mbash një maskë oksigjeni me ditë dhe me muaj..."
Shpërthen bombola e oksigjenit në dhomën ku trajtohej pacienti me COVID-19 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Urgjencën e Spitalit të Përgjithshëm në Ferizaj të Kosovës, ku një bombol oksigjeni ka
Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj