999 rezultate për

oksigjen

Nuk ndalin skandalet! 70-vjeçarit i vjedhin aparaturën 5 mijë euro të oksigjenit Një tjetër skandal në shëndetësi është bërë publik mbrëmjen e sotme, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një paji
Nuk kanë fund skandalet/ Bënte para me bombulat e oksigjenit, arrestohet punonjësi në spital Pak ditë pas zbulimit të skandalit me sanitaren e “Shefqet Ndroqit”, Tire Alldërvishi, e cila ka zhvatur 8 milionë lekë
Habit mjeku shqiptar: Kam krijuar ilaçin anti-covid, i provuar në më shumë se 100 persona! Profesori Gëzim Boçari ka krijuar një preparat natyral dhe pretendon se arrin të kurojë koronavirusin duke shmangur përd
Çfarë do të ndodhte nëse për një sekondë oksigjeni të zhdukej? Po nëse oksigjeni do dyfishohej? Të dyja tingëllojnë të frikshme… Oksigjeni është elementi më vital për njeriun, gjë pa të cilën në nuk mund të parame
Dëshmia tronditëse e infermieres në Londër: Pacientë me aparate oksigjeni lihen në korridore Një infermiere ka dhënë një dëshmi tronditëse të kushteve të padurueshme në një spital të Londrës që po trajton të sëmur
LVV: Kosova po përballet me mungesë oksigjeni për pacientët me COVID-19 Lëvizja Vetevendosje, ka thënë se Spitalet Rajonale që po trajtojnë pacientë me COVID-19, janë duke u përballur me munge
Me maskë oksigjeni dhe telefonin përpara, shikoni si e ndjek ndeshjen nga spitali trajneri Gega Kukësi arriti të fitojë në transfertën e vështirë të Shkodrës ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-4. Ishte fitorja e dytë
"S'ngopem dot me oksigjen", bashkëshortja e Bashkim Koplikut zbulon bisedën e fundit me të Ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku është përcjellë sot në banesën e fundit pasi humbi betejën me Covid-19. Homa
Shkencëtarët thonë se gjetën një mënyrë për t’i kthyer njerëzit 25 vite më parë Shkencëtarët izraelitë thonë se ata kanë arritur të përmbysin me sukses procesin biologjik të plakjes – duke përdorur ve
Nisin hetimet për shitjen online të bombolave të oksigjenit, çfarë i ndodhi dy vëllezërve Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për shitësit online të bombulave të oksigjenit. Pjesa më e madha e tyre dyshon
Trajtimi me oksigjen në kushtet e shtëpisë, mjekja: Nuk duhet bërë! Ornela Çela, mjeke e familjes, thotë se personat që konstatojnë se janë infektuar me COVID-19 nuk duhet të nisin menjëhe
Pacientit i plasi bombola në banesë, mjeku tregon nëse mund të përdoret oksigjeni në shtëpi Një ngjarje e rëndë u raportua ditën e sotme, ku në një banesë në Tiranë kishte shpërthyer një bombul oksigjeni pasi një
I infektuar me COVID-19, të moshuarit në Tiranë i plas bombola e oksigjenit në banesë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Në bulevardin “Bajram Curri”, në banesën e shtetasit M. N., 72 vjeç, ka pla
Flet i infektuari me COVID-19: Ju tregoj çfarë ndodh tek Spitali Infektiv (VIDEO) Ambulanca që presin në radhë, disa nga urgjenca e Tiranës, të tjera nga spitalet e rretheve, madje edhe nga spitalet pri
COVID-19/ Pacientët kurohen në ambulanca? Brataj: Vijnë për t’u mbushur me oksigjen "Jemi në përputhje me gjithë strategjinë e menaxhimit të pandemisë dhe rrjeti i ambulancave funksionon normalisht..."
"Më pak gjumë", Meta e nis ditën me ecje nga liqeni Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto në Facebook, ku shfaqet te Liqeni Artificial. I veshur me një xhup të zi,
Shefja e Infektivit jep mesazhin e fortë: Më mirë një maskë mbrojtëse se një maskë oksigjeni! (VIDEO) "Dua t’iu them një gjë, më mirë të mbash një maskë jashtë se sa të mbash një maskë oksigjeni me ditë dhe me muaj..."
Çfarë do të ndodhte me botën nëse do të mbetej pa oksigjen për vetëm pesë sekonda? (VIDEO) Imagjinoni sikur i gjithë oksigjeni i Tokës të zhdukej. Jo përgjithmonë, vetëm për pesë sekonda. Merrni frymë thellë,
Mbi 300 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, aktualisht janë 499 pacientë të hospitalizuar. P
Shpërthen bombola e oksigjenit në dhomën ku trajtohej pacienti me COVID-19 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Urgjencën e Spitalit të Përgjithshëm në Ferizaj të Kosovës, ku një bombol oksigjeni ka