999 rezultate për

oksidativ

Spinaqi ju ndihmon të largoni stresin Radikalët e lirë janë nënprodukte të metabolizmit. Ata mund të shkaktojnë stres oksidativ, gjë që shkakton plakjen e
Zvogëloni kaloritë dhe ulni rrezikun për kancerin e humbjen e kujtesës Ulja e kalorive zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të sëmundjes Alzheimer. Dieta me më pak kalori e ngadalëson metabolizmi
Produktet ushqimore me dobi për sytë (FOTO-LAJM) Shëndeti i syve varet edhe nga një ushqyerje e shëndetshme. Në një studim të publikuar në “Huffington Post” bëhet e di
Rregullat shkencore të joshjes Përse disa njerëz janë shumë më joshës dhe simpatikë krahasuar me disa të tjerë? Sipas një studimi të fundit, pamja e bu