999 rezultate për

okb-se

Më vodhët ëndrrat: 16 vjeçarja përballet me liderat botërorë "pa ju dridhur qerpiku" (VIDEO) Greta Thunberg është vetëm 16 vjeçe dhe mori pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së për ndryshimet klimatike. Aj
Serbëve iu ikën truri nga pamjet madhështore në Prishtinë: Lëshojnë deklaratë alla Millosheviç Drejtori i të Ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka dhënë akuza të rënda në drejtim të
Haradinaj - OKB-së: Rusi ishte spiun i kamufluar si punëtor i juaji Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkruar në Facebook, pak kohë pasi Kombet e Bashkuara reaguan për shpalljen e diplomati
Pas kësaj ditë termi Maqedoni zëvendësohet me Maqedonia e Veriut “Pas plotësimit të të gjitha kushteve juridike për hyrje në fuqi të Marrëveshjes së Prespës, Qeveria e Maqedonisë do ta
Sot, Serbia ankohet për Kosovën në OKB Raporti i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonion Guterres mbi punën e UNMIK-ut, do të diskutohet sot në Këshillin
Ky ishte favori i madh që NIkki Haley i bëri Kosovës ditën që iku nga detyra (FOTO LAJM) Nikki Haley ka dhënë dorëheqje ditë më parë nga posti i ambasadores së SHBA-së në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.
Politikani serb nxjerr sekretin, Blair po punon me Vuçiçin që të ndryshohet kufiri Presidenti i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiq, thotë se ish-kryeministri britanik, Tony Blair, në emër të preside
Për herë të parë në histori një kryeministre shkon me beben e saj në punimet e OKB-së (FOTO LAJM) Po vazhdon punimet Asambleja e Përgjithshme e OKB-së në New-York në të cilën takohen të gjithë liderët botërorë. Por,
Nga sot nis kaosi në SHBA Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, thotë se Nju Jorkun e ka kapluar qetësi para stuhisë, një natë
Nobelistja e paqes akuzohet nga OKB se nuk ka ndaluar gjenocidin në Mianmar Aung San Suu Kyi është akuzuar nga hetuesit e OKB-së për dështimin e ndalimit të një sulmi brutal ndaj myslimanëve Rohin
Britania reagon ndaj Serbisë: Mos u merr me ne por normalizo raportet Ambasadorja britanike në OKB, Karen Pierce, i bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të mos merren tepër me çështjet e
OKB publikon raportin e radhës për Kosovën Ndërtimi i rrugës pranë Manastirit të Deçanit dhe mungesa e rezultateve në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit janë s
SHBA-të tërhiqen nga Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB, duke e quajtur atë “një pusetë anësish p
OKB kërkon çarmatosjen e Hezbollahut Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i bëri thirrje Hezbollahut - aleat i afërt i Iranit -
Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat
Shefi i OKB-së: Lufta e Ftohtë është kthyer Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se Lufta e Ftohtë "është kthyer me hak". Duke
Protestë me trupa të viktimave para selisë së OKB-së Ata kërkuan që t’i jepet fund dhunës, duke thënë se trupat janë të civilëve të vrarë të martën, në përleshjet midis forc
SHBA-ja dhe Rusia sulmojnë njera-tjetrën, paralajmërohet dhunë SHBA dhe Rusia janë gjendur në një situatë plot thumbime ndaj njëra-tjetrës gjatë një takimi urgjent të Këshillit të Sig
Dimitrov kundër emrit të ngjitur, Kotzias kërkon ndryshim të Kushtetutës Një emër i përbërë, por i pandashëm dhe i papërkthyeshëm është i papranueshëm për palën maqedonase, ishte i prerë minist
Mediat serbe: Gjermania detyron Kosovën të formojë Asociacionin Gjermania njofton se do të marrë përsipër zotimin për ta detyruar Prishtinën të formojë një Asociacionin e Komunave Serb