999 rezultate për

ogle

Gjërat më idiote që njerëzit kanë kërkuar në Google! Duhet të dini që nuk jeni të vetëm sa herë kërkoni në Google për atë informacionin e çuditshëm prej të cilit ju vjen "tu
Këta janë 10 njerëzit më të kërkuar në Google për vitin 2019 (FOTO LAJM) Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listës e 10 personazheve VIP më të kërkuar në motorin e kërkimit Google të viti
LISTA/ Fjala më e kërkuar në Google për vitin 2019 Disney Plus ishte termi më i kërkuar në Google në Shtetet e Bashkuara për vitin 2019. Në nivel global, termi kryesor
E kryqëzuan për dhuratat e Krishtlindjes për Stormi-n, Kylie Jenner merr vendimin e papritur (VIDEO) Miliarderja 22-vjeçare Kylie Jenner na la të gjithëve pa fjalë me super dhuratat për të voglën e saj, Stormi-n, në Krish
Google gjobitet me 150 milionë euro Në muajin shtator,Google,ka pranuar t’iu paguajë autoriteve franceze gati një miliard euro, për një mashtrim fiskal që k
Sekreti që fshihet pas këtyre pamjeve të pazakonta (FOTO LAJM) Një qen me dy koka, një njeri pa kokë dhe shumë pamje të tjera qesharake. Me “Google Earth” mund të gjeni pamje thuaj
Loredana renditet mes më të kërkuarve në Google për vitin 2019 dhe ka një arsye (FOTO LAJM) Revista e njohur zvicerane, “Blick” ka publikuar listën e peronazheve zviceranë më të kërkuan në Google për vitin 2019.
Tërmeti, tematika më e kërkuar në Google nga shqiptarët Motori i kërkimit Google në fund të vitit publikon një listë me gjërat më të kërkuara nga njerëzit përgjatë 12 muajve të
Themeluesit e Google heqin dorë nga postet drejtuese Themeluesit e Google Larry Page dhe Sergey Brin kanë njoftuar se po japin dorëheqje nga postet e tyre në kompaninë mëmë
Google përdor teknologjinë në ndihmë të personave me aftësi të kufizuara Smartfonët mund të lexojnë, të dëgjojnë dhe të flasin për ne. Falë inteligjencës artificiale, ata mund të transkriptojnë
Kreu marrëdhënie me nxënësin adoleshent, procedohet mësuesja 63 vjeçare (FOTO LAJM) Një mësuese veterane 63-vjeçare nga Karolina e Vreiut, në SHBA, është arrestuar pasi ka kryer marrëdhënie seksuale me nj
Punonjësit e Google protestojnë përmes një letre të hapur drejtuar kompanisë Përmes një letre të hapur drejtuar shefes së financave, Ruth Porat, punonjësit kërkojë që Google të hartojë një plan mbi
E mposhti 3-1, kështu tallet tani Levante me Barcelonën (FOTO LAJM) Barcelona u mposht 3:1 nga Levante të shtunën pasdite dhe sikur mos t’i mjaftonte kjo, kampioni në fuqi i La Ligës u tal
Çfarë ndodh "prapa skenës" kur kërkoni diçka në Google (VIDEO) Çdo ditë miliarda njerëz hyjnë në Google për të pyetur apo kërkuar diçka dhe për të gjitha gjërat. Madje, shpesh herë
Lufta ndaj "Fake News": Facebook, Google dhe Twitter kërcënohen nga Komisioni Europian Kompanitë Facebook, Google dhe Twitter duhet të bëjnë më shumë për të adresuar sfidën e "lajmeve të rrema" (Fake News) o
Mënyra me efikase për të gjetur celularin nëse e keni humbur Aplikacioni Find my Device i cili të ndihmon shumë kur të humbet celulari, në fakt është përmirësuar ndjeshëm. Por de
Bënë xhiron e rrjetit, misteri që fshihet pas këtyre fotove të frikshme (FOTO LAJM) Një qen me dy koka, një njeri pa kokë dhe shumë pamje të tjera qesharake. Me “Google Earth” mund të gjeni pamje thuaj
Surprizon Google Maps, lejon shoferët të shohin radarët e policisë Google Maps po nxjerr në pah një veçori të re që do t’i lejojë përdoruesit me çdo lloj smartphoni të raportojnë lehtësis
10 kostumet e Halloween-it më të kërkuar në Google (FOTO LAJM) Halloween-i po afron dhe nëse nuk preferoni që për festën e frikshme të visheni me diçka rastësore, Google ju lehtëson p
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë Lista e 10 markave më me vlerë e përpiluar nga Interbrand dominohet nga kompanitë teknologjike por me një largim të qart