999 rezultate për

ogle

Pesë gjëra që nuk duhet t'i kërkoni në Google Google është një motor kërkimi që mund të jetë shumë i dobishëm për të gjetur diçka që ju nevojitet dhe mund të themi se
10 kostumet e Halloween-it më të kërkuar në Google (FOTO LAJM) Këtë vit vështir të organizohen festa me maska për Halloween, por gjithsesi shumë prej jush mund të duan të maskohen në
A mund të sfidohet Google? Një rast mosbesimi i Qeverisë amerikane kundër gjigantit të kërkimeve në internet Google duket i fortë, por mund të përb
Nuk ju kujtohet titulli i këngës? Google ju vjen në ndihmë Google ka një opsion të shkëlqyeshëm që mund t’ju ndihmojë të kujtoni titullin e këngës që keni në kokë. Mjafton të fish
Florjan Binaj i revoltuar: Emri i lumit Vjosa shkruhet greqisht në hartë (FOTO LAJM) Florjan Binaj herë pas here ka ngritur zërin për çështje mjaft shqetësuese që lidhen drejtpërdrejt me vendin tonë. Së fu
Njihuni me opsionin e ri të Google që do t'ju lehtësojë jetën Google ka shtuar një veçori të re që ju lejon të gjeni këngën që është ngulitur në kokën tuaj, shumë thjeshtë - duke gum
Sekreti që fshihet pas këtyre pamjeve të pazakonta (FOTO LAJM) Një qen me dy koka, një njeri pa kokë dhe shumë pamje të tjera qesharake. Me “Google Earth” mund të gjeni pamje thuaj
Katër temat që njerëzit kërkojnë më shpesh në Google lidhur me s*ksin Ah, Google – vendi ku bëni pyetjet tuaja, pa qenë nevoja të shqetësoheni se janë të çuditshme, qesharake, të zakonshme,
Kledi Bahiti bëhet baba për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i të voglës (FOTO LAJM) Kompozitori i njohur Kledi Bahiti është bërë baba për herë të parë. Ai dhe partnerja e tij janë bërë prindër të një v
Ofron harta për COVID-19, opsioni i ri i Google Maps Google Maps së shpejti do të përfshijë informacion mbi përhapjen e COVID-19 në shtete, qarqe dhe disa qytete. Kalimi në
YouTube mund të dënohet 2.7 miliardë euro për shkelje të privatësisë së fëmijëve YouTube po përballet me një betejë të rëndësishme ligjore pasi po pretendohet se shkeli privatësinë e fëmijëve, duke shi
Nuk është "koronavirus", ky është emri më i kërkuar në Google (FOTO LAJM) Ndoshta nuk do ta besonit, por fjala më e kërkuar në Google është Messi. Mbiemri i futbollistit argjentinas ka lënë pas
Apple lançon "Njoftimin për ekspozim ndaj COVID-19" në iOS 13.7 Apple dhe Google po vazhdojnë të mbajnë premtimin që kanë bërë para disa muajsh për lançimin e një njoftimi i cili të tr
Diplomë në vetëm 6 muaj, Google hap universitetin e tij Kurse në internet për një certifikatë universitare në lidhje me profesionet në botën dixhitale. E përballueshme për të g
10 foto të çuditshme të marra nga "Google Street View" (FOTO LAJM) Në vitin 2007, Google lëshoi një projekt që i lejoi kujtdo që të shëtiste kudo që dëshironte. Kjo do të thotë se ne
Mendoni se jeni të sigurt në WhatsApp? Gjërat janë ndryshe Nëse mendonit se jeni të sigurtë teksa përdorni “WhatsApp” e keni gabim. Jordan Wildon, një gazetar multimedia në ‘DW
Covid-19, Google çon 200.000 punonjës në shtëpi Pandemia Covid-19 vijon të jetë kërcënuese për njerëzimin. Për këtë, Google do t'i mbajë në shtëpi punonjësit e tij të p
Google Street nxjerr zbuluar djemtë shqiptarë, skena pikante në Tiranë Duhet thënë se kudo rreth botës makina e “Google Street View” ka fotografuar momente nga më qesharaket. Kështu vetëm
Google dhe Facebook përballen me gjoba për dominimin e hapësirës së reklamave Google përbën më shumë se 90% të aksioneve e tregut të reklamave, ndërsa Facebook ka një pjesë prej mbi 50%të tregut të
"Mat" nga Google, veprimet e pashpjegueshme të njerëzve në mes të rrugës (FOTO LAJM) Duket e habitshme, por të gjthë në mund të kapemi nga kamerat teksa jemi në rrugë, në qetësinë tonë. Edhe pse duket s