999 rezultate për

obsh-se

Kreu i OBSH-së: Bota në prag të një dështimi moral katastrofik Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se bota është “në prag të një dështimi moral katastrofik” për shpërnda
OBSh-ja sjell 1000 oksimetra të dhuruara nga Gjermania për pacientët COVID-19 në Shqipëri Në vijim të përpjekjeve të vazhdueshme për mbështetjen e përgjigjes ndaj pandemisë COVID-19 dhe për mbrojtjen e atyre që
Versioni i ri i koronavirusit, reagon OBSH Informacionet paraprake për variantin e ri të COVID-19 tregojnë që ai mund të ndikojë në efikasitetin e disa metodave di
Meta takon kreun e OBSH-së, premton rimbursim të ilaçeve për qytetarët e infektuar me COVID-19 Presidenti Ilir Meta u takua sot me Drejtorin Rajonal të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Europën, Hans Kluge.
"Jemi lodhur ne, por jo virusi": Kreu i OBSH-së paralajmëron krizë tjetër globale Edhe pse ne mund të jemi lodhur nga Covid-19, virusi nuk është lodhur me ne. Kështu deklaroi shefi i OBSH, Tedros Adhano
Mund të jetë infektuar, mbyllet në karantinë kreu i OBSH-së Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, bën me dije se është karantinuar pas kontaktit
Paralajmërimi i OBSH-së, vendet evropiane shpallin kufizime të reja Vendet evropiane njoftuan masa të reja kufizuese për shkak të koronavirusit, një ditë pasi Organizata Botërore e Shëndet
Çfarë maske duhet të mbani nëse fluturoni në kohë koronavirusi Gjatë kësaj periudhe të pandemisë së koronavirusit, udhëtimet janë shumë pak të rekomanduara, në mënyrë që të parandaloh
BE sfidë Trump? I bashkohet aleancës së OBSH-së për vaksinën anti-COVID Bashkimi Evropian njoftoi se do t’i bashkohet aleancës për vaksinat kundër koronavirusit COVAX, një iniciativë e udhëheq
Shtimi i infektimeve dhe vdekjeve, OBSH del me apel të fortë Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se udhëheqësit që ndërmarrin masa të forta dhe i bindin qytetarët e tyre të për
OBSH: Virusi është ende i pranishëm, po planifikohet rihapja e shkollave “Virusi është ende i pranishëm dhe ne duhet të mësojmë si të jetojmë me të”. Deklarata u bë nga Drejtori Rajonal për Eur
OBSH sulmon të rinjtë: Jeni fajtorët e shpërndarjes së COVID-19 Të lodhur nga mbyllja në shtëpi dhe me dëshirën për të shijuar ditët e verës, të rinjtë në disa vende po kontribuojnë në
OBSH për përhapjen e COVID-19: Nuk ka zgidhje të lehtë! Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Dr. Tedros Adhanom tha të hënën se “asnjëherë nuk mund të ketë një zgjidhje të thjesh
OBSH zbulon kur pritet të marr fund pandemia e COVID-19 Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi së koronavirusi do të zgjasë për një kohë të gjatë. Ky vlerësim i OBSH-së bë
Kreu i OBSH-së jep alarmin e radhës: Koronavirusi ka dalë jashtë kontrollit Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus thotë se shpërthimi i pandemisë së COVID-19, vij
Dita e djeshme, numri më i madh i rasteve me koronavirus brenda një dite Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësimin të mërkurën në lidhje me rritjen e numrit të rasteve të reja me k
"Der Spiegel" publikon përgjimet mes OBSH-së dhe Kinës për të fshehur të vërtetën për COVID-19 Presidenti kinez, Xi Jinping, i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetit, të vonojë par
Ish-zyrtari i OBSH-së në Kosovë: Koronavirusi mund të rikthehet Ish-zyrtari i OBSH-së në Kosovë: Koronavirusi mund të rikthehet në vjeshtë Ish-drejtori i Organizatës Botërorë të Shë
Pezullimi i fondeve për OBSH nga SHBA-ja, reagon organizata Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit tha të mërkurën se i vjen keq për vendimin e Presidentit amerikan Donald Trump
Çfarë do t'a ndalojë përhapjen globale të koronavirusit? Përgjigjet kreu i OBSH-së Vetëm një vaksina mund t'i japë fund koronavirusit. Tedros Adhanom Ghebreyesus nga OBSH tha në një konferencë për me