999 rezultate për

obsh

TRONDITËSE/ OBSH thotë se çdo 40 sekonda ndodh një vetëvrasje në botë Rreth 800 000 persona i japin fund jetës çdo vit në botë, një në 40 sekonda, shifra që mbeten alarmante edhe pse përqind
Uji me grimca plastike nuk përbën rrezik për shëndetin Mikroplastikat në ujin e pijshëm nuk duket se paraqesin rrezik shëndetësor në nivelet aktuale, sipas Organizatës Botëror
OBSH jep alarmin për rrezikun që paraqet konsumi i cigares elektronike Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe duhen përmirësuar. Kështu deklaron Organizata Botërore e Shëndetësisë në një rap
Paralajmërimi i fortë nga OBSH: Fëmijët të mos qëndrojnë më shumë se 1 orë para kompjuterit Sa kohë duhet të kalojnë saktësisht fëmijët përpara ekranit? Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që të vegjlit
Ajri i ndotur po na vret, OBSH jep alarmin për Tiranën Kryeqyteti rezulton si qyteti me nivelin më të lartë të ndotjes së ajrit urban, sipas monitorimit të Agjencisë Kombëtare
Si po na vriten fëmijët, raporti i ri për ndotjen është i frikshëm Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se më shumë se nëntë në dhjetë fëmijë në botë thithin ajër toksik në baza
Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Obeziteti kërcënon jetëgjatësinë në Europë Jetëgjatësia në Europë vazhdon të rritet, mirëpo obeziteti dhe rritja e numrit të personave që vuajnë nga mbipesha rrezi
Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë ushtrime fizike, në rrezik të madh për jetën Deri në 45 % të popullsisë në Shqipëri raportohet të mos kryejë asnjë aktivitet fizik. Ky përfundim, i nxjerrë nga studi
Jepet alarmi! Merrni masat, fruthi po thyen rekordin në Evropë Alarm nga fruthi ne Evrope. Rastet e fruthit në Evropë kanë shënuar një rekord të lartë, sipas Organizatës Botërore të S
Ky ilaç mund të shpëtojë jetën e qindrave nënave të reja Organizata Botërore e Shëndetësisë bën me dije se ilaçi i njohur si carbetocin ndihmon gratë pas lindjes të menaxhojnë g
E frikshme, 16 njerëz në Shqipëri humbën jetën nga ajri i ndotur Në Shqipëri, 16 njerëz kanë humbur jetën për shkak të ndotjes së ajrit. Këto shifra alarmante, të gjendura në raport
Familja nga Durrësi merr vesh lajmin e kobshëm për babain e 6 fëmijëve Familja Rexhepi sot ka marrë një lajm tronditës. Prej dy javësh ata nuk dinin asgjë për fatin e kryefamiljarit, Selim Re
OBSH kërkon qasje në Duma të Sirisë Organizata Botërore e Shëndetësisë kërkoi "qasje të papenguar" në Duma të Sirisë, për të verifikuar raportet e partnerëv
Studimi i OBSH-së: “Alkooli, kancerogjen dhe dëmtues i gjenetikës” Organizata Botërore e Shëndetësisë i klasifikon pijet alkoolike si kancerogjene të “grupit 1”, çka do të thotë se ka pro
Iu shua familja, çfarë ndodhi me Evisa Prekën kur mësoi lajmin e kobshëm Pavarësisht se tragjedia e Velipojës ka disa ditë që ka ndodhur dhe familja Preka ka përcjellë në banesën e fundit katër
Aksidenti i kobshëm në Kavajë, i shoqi i Edlirës merr lajmin në emigrim Familja Pisku ka hapur dyert e mortit pas aksidentit të sotëm ku humbën jetën dy pjestarë të kësaj familje, Xhemil Pisku
Çfarë fshihet pas fotos së "kobshme" të aktorit Sylvester Stallone ? Para disa ditësh mediat ndërkombëtare e bënë të vdekur aktorin e njohur Sylvester Stallone. Bashkë me lajmin u postua
Fruthi pushton Europën! 21 mijë pacientë të prekur, 35 viktima Gjatë vitit 2017, Evropa ka pësuar një rritje të konsiderueshme të rasteve të fruthit. Në lidhje me këtë rritje ka re
Fruthi përhapet në Europë, OBSH: 21 mijë të prekur, 35 viktima Organizata Botërore e Shëndetësisë njofton se fruthi ka prekur plot 21 mijë e 315 persona dhe ka shkaktuar 35 viktima në