999 rezultate për

obligim

Avokat Koci: Kryeministri dhe ministrat e kanë obligim të dalin në punë Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, në vend ka shpërthyer debati nëse ai duhet të dal apo jo
Thaçi publikon rezolutën që e dërgoi për miratim: Është obligim realizimi i kërkesave të opozitës Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publike draft-rezolutën që i ka dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të K
Arifi flet bukur për Asociacionin, të shohim si do të veprojnë në praktikë Avni Arifi, këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka marrë obligim ndërkombëtarë për krij
Tsipras: Presim të shohim se a do t’i përmbushë Shkupi obligimet Së pari shteti fqinj t'i përmbushë detyrimet nga marrëveshja, ndërsa më pas, në janar, shkurt, do të bisedojmë me partne
Thaçi dërgon këshilltarin në Beograd, bëhet thirrje të formohet Asociacioni Blerim Shala, këshilltari i presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, ka thënë se Prishtina e ka obligim formimin e Asociaci
Do të zbatohet statusi i punëtorëve të viteve ’90-ta "Është detyrë e jona t’i aftësojmë fëmijët tanë dhe statusin e punëtorëve të viteve të ’90-ta e kemi obligim në mos tjet
E FUNDIT/ Rafinha kryen testet tek Interi Rafinha ka shkuar tashmë në infermierinë e Interit për të kryer testet mjekësore. Mediat italiane raportojnë se mesf
E FUNDIT / Inter arrin marrëveshjen me Barcelonën për Rafinhan Interi më në fund ka arritur marrëveshje me Barcelonën për transferimin e Rafinhas në "Giuseppe Meazza". Transferimi
Osmani nga Athina: Kemi shans historik por edhe obligim që t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
KE: Maqedonia në përmbushje të mëtejshme të kushteve për liberalizim të vizave Maqedonia, Shqipëria, Bosnja e Hercegovina, Mali i Zi dhe Serbia edhe më tej i përmbushin kushtet për liberalizim të viz
Diego Simeone lëvdëron golin e Antoine Griezmann ndaj Romës (VIDEO) Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka lëvduar golin e Antoine Griezmann ndaj Romës. Ai u shpreh se ekipi i
Voton Lutfi Haziri, fton qytetarët ta kryejnë obligimin qytetar Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, sapo ka votuar në shkollën fillore “Ab
Nga sot fillon greva në këto shkolla të Prishtinës Kryetari i Sindikatës së Pavarur të sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi ka njoftuar se që nga sot me të gjithë punët
Komuna nuk u jep pagat, fillojnë grevën punëtorët Kryetari i Sindikatës së Pavarur të sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka njoftuar se që nga nesër me të gjithë pu
Tahiri përmbush obligimet ndaj agjendës së reformave evropiane Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka proceduar në qeveri dy pika me të cilat kjo ministri përmbush të gjitha obligim
Zonja e parë hedh votën (FOTO) Zonja e parë e Kosovës, Lumnije Thaçi se bashku me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe djalin e tyre Endriti, kanë k
Qeveria jep 27 mijë euro për rezidencën e Ibrahim Rugovës Shqyrtimi i Propozim-vendimit për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e punonjësve me kontrata për shërbime të veça
Dauti: Kandidimi për të parin e Tetovës, obligim moral para tetovarëve (VIDEO) Bardhyl Dauti kandidat i PDSH-së për komunën e Tetovës gjatë një fjalimi u shpreh se detyrën që do të ushtrojë si kryeta
Hoxhaj e vlerëson pozitiv takimin Thaçi-Vuçiç Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj e ka vlerësuar takimin ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaci dhe a
Obligimi kushtetues, s`ka qeveri pa Listën Serbe Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi pritet ta mandatojë për kryeministër kandidatin e PAN-it, që është Ramush Haradin