999 rezultate për

objekteve

Priten shkarkime masive, Rama themelon policinë e ruajtjes së objekteve (VENDIMI) Sic kishte njoftuar Kryeministri Edi Rama një javë më parë Qeveria ka themeluar policinë e ruajtjes së objekteve në të c
UEFA mer masat për klubet që thyen rregullat e disiplinës në ndeshjet e Europa League UEFA ka publikuar të gjitha masat disiplinore të marrë për ndeshjet e fundit të Europa League, teksa vihen re shumë gjob
Shkojnë në 18 objektet pa leje të prishura te Astiri (FOTO LAJM) Ka shkuar në 18 numri i ndertimeve pa leje që janë prishur brenda pak ditësh në Unazën e Madhe, në segmentin nga Pallati
Vijon prishja e objekteve pa leje që preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe (VIDEO) Vijon prishja e objekteve pa leje që preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe, familjet ne banesa sociale pa afat Për
Prej dy javësh në protestë, kur nisin vlerësimet e objekteve te "Unaza e Re" Prej më shumë se dy javësh banorët e Unazës së Re janë në protestë për shkak se projekti i zgjerimit në këtë zonë prek b
Kallëzohen në prokurori ish-drejtori i ALUIZNI-t e 7 zyrtarë KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin, 2 përgjegjës sektori legalizimi, 3 ish-përgjegjës sektori legalizimi dhe 2 spe
Dëme në Ohër, nisin riparimet e objekteve Në Ohër, hotelierët kanë nisur t’i riparojnë objektet që pësuan objektet e tyre nga moti i keq që goditi qytetin dhjetë
U lumturuan me dëmtimin e Neymarit, tani Reali duhet t'i bëjë llogaritë pa Kroos dhe Modriç Luka Modricit dhe Toni Kroosit nuk ishin të pranishëm në qendrën stërvitore Valdebebas madrilenë u stervitën para ndeshj
Pamje të frikshme, si u shkrumbua nga tritoli godina 6-katëshe në Fier (VIDEO) IKMT ka shembur me lendë plasëse një godinë gjigante prej 6 katësh në Fier. Me anë të shpërthimit të komanduar, godi
Kur jemi të uritur dhe çdo gjë na duket si ushqim! (FOTO LAJM) A e dini atë ndjenjën kur jeni të uritur dhe çdo gjë ju duket si ushqim? E pra këto shembuj që ju sjellim janë pamja
Kuptimi i vërtetë prapa objekteve që përdorim çdo ditë (FOTO LAJM) Shpesh herë në mendje na vijnë pyetje në lidhje me objektet që na rrethojnë, në lidhje me formën apo madhësinë e tyre.
Beogradi akuzon shqiptarët për barbari ndaj objekteve fetare serbe Në faqen e parë të numrit të sotshëm gazeta serbe “Blic” ka akuzuar shqiptarët në Kosovë për “barbari” ndaj objekteve re
Tërmetet në Ohër, dëmi arrin rreth 1 mln euro Dëmi total nga tërmeti i cili me fuqi prej 5,1 ballësh, sipas shkallës së Rihterit, goditi rajonin e Ohrit më 3 korrik ë
IKMT do të hedhë në erë dy ndërtesa në Vlorë Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vazhdon një operacion në qytetin e Elbasanit. IKMT është duke prishu
G7 e shqetësuar: Trashëgimia kulturore botërore përballë kërcënimeve të reja "Bashkësia ndërkombëtare duhet të shtojë përpjekjet kundër kërcënimeve dhe konflikteve të një tipi të ri në luftën kundë
Shpërthim i fuqishëm në Vlorë, ja pamjet si shembet ndërtesa 5-katëshe (VIDEO) IKMT ka shembur sot me eksploziv pallatin 5-katësh përballë teatrit "Petro Marko" në Vlorë. Me një shpërthim të kontr
Gjermeni, takim me 27 familje që përfitojne nga VKM-ja për legalizmin e shtesave Pas miratimit në Qeveri të vendimit “Për përcaktimin e rregullave të legalizimit të objekteve me leje ndërtimi, në të ci
Protestë kundër prishjes së objekteve në Himarë, banorët flasin greqisht Update-Gjatë mesditës ka nisur në Himarë protesta për të kundërshtuar prishjen e 19 objekteve në qendër të qytetit, kjo
Fadromat e IKMT prishin 23 objekte në Belsh. Ky është projekti për rehablitimin e qytezës (FOTO LAJM) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ditën e sotme ka nisur aksionin për prishjen e të paktën 23 objekteve nj
Banorët në Vlorë kërkojnë dëmshpërblimin e objekteve të shembura Banorët e prekur nga shembja e ndërtesave në Vlorë, kërkojnë sa më parë dëmshpërblimin e vendosur nga qeveria. Aktua