999 rezultate për

obiliq

Vdes punëtori që u rrëzua para disa ditësh nga një shtëpi në Obiliq Para pakë javëve është aksidentuar një punëtorë në vendin e punës në Obiliq. I njëjti është trajtuar për disa jave në QK
KEK denoncon kryetarin e pasur të Obiliqit, Xhafer Gashin Korporata Energjetike e Kosovës e ka denoncuar Kryetarin e Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi se përmes deklaratave publi
Haradinaj pret kryetarin e Obiliqit, ende s'ka datë nga përfitimet e Ligjit Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me kryetarin e Obiliqit, Xhafer Gashi, me të cilin kanë diskutuar lidhur me l
Ra nga kamioni para një jave, vdek në QKUK burri nga Obiliqi policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje ka ndërruar jetë një person në QKUK, i cili kishte pësuar lëndime më 17 janar
Aksion rrufe i policisë në Obiliq, kapen 7 kg drogë Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj në fshatin Shkabaj të Obiliqit, pasi që gjatë kontrollit në bagazhin e veturës me t
Këto janë qytetet më të ndotura në Kosovë Ministri i Ambientit, Fatmir Matoshi të martën, kur raportoi para Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim
Dalin shifrat me shumë zero edhe për pasanikun e Obiliqit Kryetari i Komunës së Obiliqit nga radhët e AAK-së, Xhafer Gashi, ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e
E mitura alarmon policinë në Obiliq Një nënë nga fshati Plemetin i Obiliqit ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur, e komunitetit ashkali, ka dalë ng
Fillon rrëzimi i shtëpive në këtë zonë të Obiliqit Ka filluar rrënimi i shtëpive në fshatin Hade të Obiliqit mirëpo ende nuk dihet e sakte se si po shkon dëmshpërblimi për
Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Obiliq Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për vrasjen e sotme të 35 vjeçarit A.K në Babimoc të Obiliqit. M
Gjendet një person i vrarë në Obiliq Një person i moshës 35 vjeçare ka humbur jetën në fshatin Babimoc të Obiliqit. Nuk dihen rrethanat e kësaj vdekjeje mirë
Therje me thikë në Obiliq Policia ka arrestuar dje një të dyshuar në Obiliq pasi që i njëjti së bashku edhe me dy të dyshuar tjerë të cilët gjende
Ministri pretendon se termocentralet nuk e ndotin shumë ajrin, le të jetojë në Obiliq Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka treguar ‘fajtorin’ kryesor që po e ndotë ajrin në vendin tonë. Sipas
Kërkohet mbjellja e një milion pemëve Kuvendi i Republikës pritet që nesër të mbajë seancë të jashtëzakonshme ku do të diskutohet rreth ndotjes së ajrit. L
Aksident tmerrues afër Obiliqit (FOTO LAJM) Një aksident zinxhiror ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova” në fshatin Mazgit. Të përfshira në aksi
Burri mbyt gruan dhe vret veten në Obiliq Policia e Kosovës ka njoftuar në detaje për vdekjet e dyshimta që ndodhën në një shtëpi në Babimovc të Obiliqit. Mbrëmë
Fqinjët rrëfejnë si i gjetën viktimat në Obiliq Bashkëshorti dhe bashkëshortja G.M. dhe B.M. janë gjetur të vdekur në shtëpinë e vet në Babimoc tek Obiliqi,ka njoftuar
Viktimat në Obiliq janë nga komuniteti serb Mbrëmjen e djeshme, në Babimovc të Obiliqit janë gjetur dy trupa të vdekur. “Me date 08.01.2018 rreth ores 20:45 ne f
E nxjerr armën në autobusin e Obiliqit, arrestohet Mbrëmë në rrugën “Hasan Prishtina” në Obiliq, është raportuar për armëmbajtje pa leje. Siç raporton policia, gjatë nj
Dëmtohet xhamia në Obiliq Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dera e xhamisë së Mazgitit të Ulët në Obiliq është dëmtuar. “Ankuesi mashkull K