999 rezultate për

obezitetit

Këto ushqime po ju fusin në depresion Ushqimet e shpejta mund të bëjnë që yndyra të depërtojë në tru dhe të shkaktojë depresion, sipas një studimi të ri. H
Humbi 180 kile për 4 vite, e pabesueshme si duket tani (FOTO LAJM) Është me e lehtë për të fituar peshë, por shumë më e vështirë që ta humbni. Të qenit qindra kilogramë dhe paaftësia
Ngrënia e ngadaltë i'u ndihmon të humbni peshë Gjithçka është te koha. Ndikim në shëndetin tuaj mund të ketë edhe se sa shpejt hani ushqimin. Ngrënia e ngadaltë,
Niveli i obezitetit tek fëmijët është dhjetëfishuar Niveli i obezitetit tek fëmijët dhe adoleshentët është dhjetëfishuar përgjatë katër dekadave të fundit. Kjo nënkupton
E thotë CIA: Ky është i vetmi tregues që konkurrojmë me amerikanët Obeziteti është cilësuar si sëmundja e shekullit dhe sipas Organizatës Botërore të Shëndetit është më shumë se dyfishuar
Arsyeja pse brokoli bën magji kundër obezitetit dhe diabetit Brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme dhe këtë e dinë të gjithë. Por shumë pak e dinë që në fakt brokoli ndih
Brokoli bën magji kundër diabetit dhe obezitetit Brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme dhe këtë e dinë të gjithë. Por shumë pak e dinë që në fakt brokoli ndih
STUDIMI/ Depresioni rrit rriskun e obezitetit Të vuani nga depresioni rrit me 49% rriskun e obezitetit. Është ky përfundimi në të cilin ka arritur studimi i fundit i
Vendi me nivelin më të lartë të obezitetit në Europë? Referuar raportit të Eurostat, vihet re se vendi me nivelin më të lartë të obezitetit në Europë është Malta. Sipas ra
Reklamimi i ushqimeve me përmbajtje sheqeri, shkaktari kryesor i obezitetit tek fëmijët Prej një kohe të gjatë si prindërit ashtu edhe ekspertët e shëndetit kanë qenë të shqetësuar mbi ndikimin që kanë te fëm
Mishi kontribuon në obezitet po aq sa sheqeri Sipas studimit të fundit, mishi kontribuon po aq sa sheqeri në përhapjen e obezitetit. Shkencëtarët tek Universiteti
Studim/ Një në tre persona vuan nga keq ushqyerja Raporti Global i të Ushqyerit për vitin 2016 ka nxjerre në pah se 44 përqind e vendeve po përjetojnë “nivele shumë serio
Dardha ul rrezikun e obezitetit Dardha është një frut që është e lidhur ngushtë me peshën e ulët të trupit. Sipas një studimi të ri është gjetur se, per
Dy gota qumësht në ditë parandalojnë obezitetin Qumështi dhe produktet e tij zënë një vend të rëndësishëm në jetën e njeriut dhe ushqyerjen e tij dhe në parandalimin e
Studim/ Martesa na dobëson! Shumë hipoteza janë hedhur për vite me radhë se çfarë përfitimesh kemi nga martesa. Teksa palët japin ide nga më të ndry
Ja cilët janë 6 llojet e obezitetit Obeziteti është një fenomen që bëhet shqetësues në shumë raste është e vështirë të mendosh se bota ka shumë persona të c
Studimi i ri, lidh obezitetin me punën Mos e përqëndroni të gjithë vëmendjen tuaj në vaktet e tepruara. Një grup i studiuesve, duke përfshirë drejtuesin nga Un
"Big Brother" për obezitetin Obeziteti është një nga shqetësimet kryesore për amerikanët. Për këtë arsye, ata janë duke u përpjekur që të gjejnë zgji
Beyonce ndihmon amerikanët të dobësohen (VIDEO) Për të ndihmuar luftën kundër obezitetit në SHBA, Beyonce Knowles ka nxjerrë në shitje videon prej 4 minutash me stërvit