999 rezultate për

obezitetin

Rrezikoni një mori kancerësh nëse nuk merrni masa urgjent për këtë problem Llojet e kancerit të lidhura me obezitetin po rriten me një ritëm shumë më të shpejtë sesa në brezat e mëparshëm në Shte
Diabeti po vret shqiptarët, çfarë duhet të dimë Cilat janë disa nga shenjat që tregojnë se duhet të bëni patjetër një analizë: - Ndjeni nevojën e urinimit gjatë gjit
Prindër, mos e keni ju fajin pse fëmija ha shumë apo që ka lënë ushqimin? E dimë që prindërit luajnë rolin kryesor në zhvillimin e fëmijës, mirëpo për këtë ndoshta nuk keni menduar. Një hulum
Flini gjumë mjaftueshëm për të mos shtuar në peshë Studimet tregojnë se gjumi i pakët ofron kushte për një mjedis tolerant për zhvillimin e gjeneve të lidhura me obeziteti
Erëza që lufton obezitetin Piperonal, një përbërës që gjendet te kjo erëz është zbuluar se mund të ulë “ndjeshëm” efektet e dëmshme të një diete të
Kjo është erëza që studiuesit thonë se shëron obezitetin Piperi i zi mund të ndihmojë në luftën kundër obezitetit, ka zbuluar një studim i ri. Piperonal, një përbërës që gjende
Çifti i cili sfidoi obezitetin dhe u bë frymëzim për botën (VIDEO) Duket në fakt si e pamundur por ka njerëz që me vullnet mund të arrijnë gjithçka. Obeziteti sot është një problem për
Portokalli i kuq lufton obezitetin dhe sëmundjet kardiovaskulare Një studim i ndërmarrë nga disa shkencëtarë italianë dhe britanikë ka zbuluar se portokalli i kuq ndihmon për të zvogëlu
Mbipesha po vret njerëzit, më e rrezikshme se duhani dhe diabeti Mbipesha ose obeziteti është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme. Ky fakt u bë me dije nga “Society of Genera
Dy gota qumësht në ditë parandalojnë obezitetin Qumështi dhe produktet e tij zënë një vend të rëndësishëm në jetën e njeriut dhe ushqyerjen e tij dhe në parandalimin e
Aktivitetet fizike nuk e parandalojnë obezitetin Obeziteti është një sëmundje e cila është e pamundur që të shërohet përmes aktivitetit fizik. Sipas ekspërtëve një perso
Mos shmangni mëngjesin, rrezikoni diabetin dhe obezitetin Shpesh ne nuk konsumojmë ushqim të bollshëm në mëngjes, ose e kapërcejmë, por është vërtetuar se me kalimin e viteve kjo
Studimi/ Gjumi i lidhur ngushtësisht me obezitetin Obeziteti lidhet ngushtësisht me mungesën e gjumit. Në këtë përfundim kanë arritur studimet e fundit, duke na rekomandua
Portokalli i kuq lufton obezitetin dhe sëmundjet kardiovaskulare Një studim i ndërmarrë nga disa shkencëtarë italianë dhe britanikë ka zbuluar se portokalli i kuq ndihmon për të zvogëlu
Hungari, taksë për ushqimet e dëmshme Obeziteti tashmë është bërë një problem shumë i madh në të gjithë botën dhe të gjitha vendet janë duke u përpjekur të gj
Babai ndikon më shumë në obezitetin e fëmijës Nënat janë konsideruar si personat që zgjedhin se çfarë t'i japin fëmijës për të ngrënë - me babain që kthehet vetëm për
Studimi i ri, lidh obezitetin me punën Mos e përqëndroni të gjithë vëmendjen tuaj në vaktet e tepruara. Një grup i studiuesve, duke përfshirë drejtuesin nga Un
"Big Brother" për obezitetin Obeziteti është një nga shqetësimet kryesore për amerikanët. Për këtë arsye, ata janë duke u përpjekur që të gjejnë zgji