999 rezultate për

obeziteti

Pse duhet ta hapni dritaren gjatë natës Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë pë
Pse duhet ta hapni dritaren gjatë natës Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë pë
Pse duhet ta hapni dritaren kur flini Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë pë
Qëndrimi gjatë zgjuar i lidhur me obezitetin tek fëmijët Prindërit kanë një arsye tjetër për t’i vendosur fëmijët herët në gjumë. Qëndrimi zgjuar pas orës 9 të darkës mund të rr
Bota në alarm! Shifra të frikshe të obezitetit të fëmijëve Obeziteti është, pa dyshim, kërcënim serioz i brezit tonë. Në një kohë kur një e treta e botës lufton me urinë, një e tr
Obeziteti shkaktar i disa llojeve të kancerit Obeziteti shkakton në shumë raste katër lloje të kacereve më të zakonshme në Britani të Madhe sesa pirja e duhanit, rapo
Studimet tregojnë se obeziteti është më i rrezikshëm se duhanpirja Në një studim të kryer së fundmi nga kërkues në Britaninë e Madhe, të dhënat tregojnë se pasojat që vijnë nga obeziteti
Studim: Obeziteti më i rrezikshëm edhe se duhanpirja Shumë studime janë bërë ndër vite rreth obezitetit, për një studim i bërë së fundmi në Britaninë e Madhe, tregon se paso
Obeziteti shkakton më shumë raste të kancerit sesa pirja e duhanit Obeziteti shkakton më shumë raste të katër llojeve të zakonshme të kancerit në Britaninë e Madhe sesa pirja e duhanit, s
Këto ushqime po ju fusin në depresion Ushqimet e shpejta mund të bëjnë që yndyra të depërtojë në tru dhe të shkaktojë depresion, sipas një studimi të ri. H
Obeziteti dëmton trurin Obeziteti ka pasoja edhe në tru. Në fakt, niveli i lartë i dhjamit në trup lidhet me diferenca të formës dhe strukturës
Rrezikoni një mori kancerësh nëse nuk merrni masa urgjent për këtë problem Llojet e kancerit të lidhura me obezitetin po rriten me një ritëm shumë më të shpejtë sesa në brezat e mëparshëm në Shte
Duket si e pamundur, por obeziteti është ngjitës Obeziteti mund të kalojë nga një person në tjetrin, njësoj si një sëmundje ngjitëse, kjo për shkak të një bakteri të njo
Shifra shqetësuese, rritet obeziteti tek shqiptarët Dieta e pakontrolluar dhe mungesa e aktivitetit fizik po i çon shqiptarët me shpejtësi drejt obezitetit. Kjo situatë bëh
Diabeti po vret shqiptarët, çfarë duhet të dimë Cilat janë disa nga shenjat që tregojnë se duhet të bëni patjetër një analizë: - Ndjeni nevojën e urinimit gjatë gjit
Obeziteti kërcënon jetëgjatësinë në Europë Jetëgjatësia në Europë vazhdon të rritet, mirëpo obeziteti dhe rritja e numrit të personave që vuajnë nga mbipesha rrezi
Obeziteti te gratë pengon kurimin e kockave Kërkuesit e e Universitetit Katolik në Romë kanë zbuluar se një sëmundje reumatike e quajtur spondiloartrit. Ajo go
Prindër, mos e keni ju fajin pse fëmija ha shumë apo që ka lënë ushqimin? E dimë që prindërit luajnë rolin kryesor në zhvillimin e fëmijës, mirëpo për këtë ndoshta nuk keni menduar. Një hulum
Humbi 180 kile për 4 vite, e pabesueshme si duket tani (FOTO LAJM) Është me e lehtë për të fituar peshë, por shumë më e vështirë që ta humbni. Të qenit qindra kilogramë dhe paaftësia
5 mite për arsyet pse nuk po humbisni në peshë Obeziteti është një problem jo i vogël në ditët e sotme. Ndërsa numri i personave që vuajnë nga obeziteti rritet vazhdim