999 rezultate për

obez

Qëndrimi gjatë zgjuar i lidhur me obezitetin tek fëmijët Prindërit kanë një arsye tjetër për t’i vendosur fëmijët herët në gjumë. Qëndrimi zgjuar pas orës 9 të darkës mund të rr
20-vjeçarja surprizon me transformimin, nga obeze i futet modelimit (FOTO LAJM) Një studente që ëndërron të bëhet “Miss”, ka pranuar se si ka pasur vështirësi me trupin e saj. Tori White, 20-vjeçe
Zbulohet arsyeja e mistershme, përse obezët janë më në rrezik nga koronavirusi Arsyeja pse obezët mund të jenë më të rrezikuar të vdesin nga koronavirusi rezulton të jenë qelizat e tyre të dhjamit, t
Me vinç, kështu nxirret nga banesa i sëmuri obez me koronavirus (FOTO LAJM) Zjarrfikësit në Londër përdorën një vinç për të nxjerrë nga banesa e tij një pacient obez, i cili dyshohet se ishte i pr
Obezët janë më të rrezikuar të ndërrojnë jetë nga COVID-19 Pothuajse dy të tretat e pacientëve që sëmuren rëndë nga koronavirusi janë në mbipeshë dhe gati 40 përqind janë nën mosh
Nga obez në "bisha", njerëzit që do t'ju frymëzojnë me shndërrimet e tyre (FOTO LAJM) Viti i Ri ka kaluar dhe shumë të hëna kanë ardhur e ikur, por disa prej nesh nuk kanë gjetur ende kurajon që të ndryshoj
Personat që janë obezë gërhasin më tepër Sipas një studimi të fundit të bërë në Amerikë, ka rezultuar se personat që janë mbi peshë gërhasin më tepër kur flenë.
Bota në alarm! Shifra të frikshe të obezitetit të fëmijëve Obeziteti është, pa dyshim, kërcënim serioz i brezit tonë. Në një kohë kur një e treta e botës lufton me urinë, një e tr
Obeziteti shkaktar i disa llojeve të kancerit Obeziteti shkakton në shumë raste katër lloje të kacereve më të zakonshme në Britani të Madhe sesa pirja e duhanit, rapo
Studimet tregojnë se obeziteti është më i rrezikshëm se duhanpirja Në një studim të kryer së fundmi nga kërkues në Britaninë e Madhe, të dhënat tregojnë se pasojat që vijnë nga obeziteti
Studim: Obeziteti më i rrezikshëm edhe se duhanpirja Shumë studime janë bërë ndër vite rreth obezitetit, për një studim i bërë së fundmi në Britaninë e Madhe, tregon se paso
Obeziteti shkakton më shumë raste të kancerit sesa pirja e duhanit Obeziteti shkakton më shumë raste të katër llojeve të zakonshme të kancerit në Britaninë e Madhe sesa pirja e duhanit, s
Flini me televizor ndezur, mund të shtoni peshë Eliminimi i zakoneve të këqija si fjetja me televizorin ndezur në dhomë, mund t’ju ndihmojë të humbni kilet e tepërta, s
Këto ushqime po ju fusin në depresion Ushqimet e shpejta mund të bëjnë që yndyra të depërtojë në tru dhe të shkaktojë depresion, sipas një studimi të ri. H
Obeziteti dëmton trurin Obeziteti ka pasoja edhe në tru. Në fakt, niveli i lartë i dhjamit në trup lidhet me diferenca të formës dhe strukturës
Rrezikoni një mori kancerësh nëse nuk merrni masa urgjent për këtë problem Llojet e kancerit të lidhura me obezitetin po rriten me një ritëm shumë më të shpejtë sesa në brezat e mëparshëm në Shte
Duket si e pamundur, por obeziteti është ngjitës Obeziteti mund të kalojë nga një person në tjetrin, njësoj si një sëmundje ngjitëse, kjo për shkak të një bakteri të njo
Shifra shqetësuese, rritet obeziteti tek shqiptarët Dieta e pakontrolluar dhe mungesa e aktivitetit fizik po i çon shqiptarët me shpejtësi drejt obezitetit. Kjo situatë bëh
Diabeti po vret shqiptarët, çfarë duhet të dimë Cilat janë disa nga shenjat që tregojnë se duhet të bëni patjetër një analizë: - Ndjeni nevojën e urinimit gjatë gjit
Greqia ndalon me ligj që njerëzit obezë të hipin në gomerë (FOTO LAJM) Greqia, një vend që njihet për numrin e lartë të turistëve, ka vendosur një ligj kundër vizitorëve obezë. Shumë prej