999 rezultate për

obama

Dedikimi romantik i Barack Obamas për bashkëshorten Michelle në Twitter (FOTO LAJM) Barack Obama është rikthyer llogarinë e tij në "Twitter" pasi mori një pushim nga rrjetet sociale, për të uruar bashkësh
"Obama dhe 30 mijë vetë do protestojnë para Shtëpisë së Bardhë kundër Trumpit" Ish-presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, së bashku me 30 mijë persona do të protestojë kundër Donald Trumpit para Shtëpis
A do e mbajë dot Melanie Trump premtimin për amanetin e Michelle Obama? Zonja e Parë e SHBA-ve, Melania Trump, ka thënë se ka në plan të mbajë kopshtin e famshëm të perimeve të Michelle Obama
Fotografi i ish-presidentit Obama kujton kështu refugjatët e Kosovës (FOTO LAJM) Fotografi zyrtar i ish-presidentit të SHBA-ve Barack Obama, Pete Souza, ka kujtuar së fundmi disa fotografi duke kujtuar
Obama kishte pranuar dhurata në vlerë 30 mijë dollar gjatë vitit të fundit si president Ish presidenti amerikan, Barack Obama kishte pranuar dhurata në vlerë 30 mijë dollar vetëm gjatë vitit të fundit si pres
Barack Obama po merr veten me të mira duke bërë ‘sërf’ me mikun miliarder (FOTO & VIDEO) Ish-presidendi i SHBA-ve, President Barack Obama si duket po shijon çdo moment të kohës së tij si qytetar i thjeshtë n
Obama fotografohet duke shijuar pushimet post-presidenciale (FOTO LAJM) Ndërkohë që Presidenti Trump ishte i zënë duke firmosur urdhrat ekzekutivë që do të ndalonin emigrantë nga 7 vende të nd
Çfarë po bën Barack Obama pa kostumin e presidentit të SHBA-ve? (FOTO LAJM) Ish-presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, së bashku me familjen e tij, janë fotografuar në ishujt tropikalë të Virxhinias,
Obama mbështet protestat anti-Trump: Populli di të ngrejë zërin kur vlerat amerikane vihen në rrezik Ish-Presidenti amerikan Barack Obama ka folur për herë të parë për zhvillimet në vend që kur u largua nga Shtëpia e Bard
Trump sqaron dekretin: Obama bëri të njëjtën gjë me refugjatët irakienë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka sqaruar dekretin për ndalimin e refugjatëve myslimanë nga 7 vende të botës që të
Heqja e "Obamacare" do sjellë vdekjen e mijëra amerikanëve Dy mjekë të Harvard, Dr. David Himmelstein dhe Steffie Woolhander, kanë thënë se heqja e "Obamacare" do të ishte fatale
Trump bllokon 220 milionë dollarët që Obama i ndau për palestinezët Departamenti i Shtetit, në proces tranzicioni mes administratës së Barack Obamës dhe asaj të Donald Trump po merr në ris
Trump miraton dy gazsjellësit e bllokuar më parë nga Obama Presidenti i ri amerikan, Donald Trump ka nënshkruar dy urdhra ekzekutivë për të çuar përpara ndërtimin e tubacioneve të
Pushimet e Obamas si qytetar i zakonshëm (FOTO LAJM) Barack Obama po shijon në maksimum ditët e para si qytetar i zakonshëm. Ai ka shkuar dje me të shoqen në Ishujt Virgin.
Obama i dhuroi Palestinës 221 milionë dollarë në orët e fundit si president i SHBA-ve Ish-presidenti Barack Obama, ka dhënë një fond prej 221 milionë dollarësh për Palestinën në orët e tij të fundit si pres
Ivanka Trump dhe Obama, së shpejti fqinjë Në fillim të këtij muaji, u konfirmua që Znj. Trump dhe bashkëshorti i saj blenë një shtëpi të madhe në qoshe të Tracy P
Obama jashtë mode? Ja gjëja e parë që bëri Trump në Shtëpinë e Bardhë (FOTO LAJM) Presidenti i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vetëm pak orë pas ceremonisë së inaugurimit, gjëja e parë që bëri s
Obama lë letër sekrete në zyrën e Trumpit, çfarë shkruhet aty? Pak para se Obama të linte Shtëpinë e Bardhë për t'ia lënë presidentit të ri, Donald Trumpit, ka lënë një letër në tavol
Trump zbulon letrën e "mrekullueshme" dhe "sekrete" që i la Obama Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka bërë shaka duke thënë se nuk do t’i tregojë shtypit se
Ja sa do të paguhet Obama tani që nuk është më President Ish-presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, do të shkojë në pension politik dhe pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë do të fi