999 rezultate për

nxitje

Ceferin akuzon kryeministrin britanik për nxitje të racizmit Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson është akuzuar për nxitje racizmi nga presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin.
Martinez optimist: Disfata përballë Juventusit na nxit për tu përmirësuar Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, ka këmbëngulur se humbja 2:1 kundër Juventusit do të ndikojë si nxitje për përmirë
Hahn: Vlerësoj vendimin e Gjermanisë Votimin PRO hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë, edhe pse me kushte për vendin tonë, e ka përshëndetur ed
Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg për nxitjen e eleminimit të Triumf Rizës Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzoh
Beogradi fajësohet për nxitje tensionesh te serbët e Kosovës Beogradi zyrtar e ka rritur presionin ndaj qytetarëve serbë të Kosovës që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 t
Protesta e opozitës, reagon ambasada gjermane: Asnjë formë e nxitjes së dhunës nuk është e tolerueshme Pak orë përpara nisjes së protestës kombëtare të opozitës ka reaguar dhe ambasada gjermane në Tiranë. Ambasadorja Schütz
Fotografitë më të çuditshme, a janë reale apo të improvizuara? Në epokën e smartfonëve dhe kamerave njerëzit po bëjnë fotografi të çdo momenti të jetës së tyre. Falë kësaj nxitjeje
Lideri i Agimit të Artë dënohet me tetë muaj burg për nxitje të dhunës Lideri i partisë së të djathtës ekstreme “Agimi i Artë”, Nikos Mihaloliakos është dënuar me tetë muaj burg nga një gjyka
Ministrat britanikë rrezikojnë nxitjen e tensioneve BE-Brexit Dy ministra britanikë kanë rrezikuar sot nxitjen e tensioneve të reja me Brukselin pas një kërkese drejtuar Gjermanisë p
Fillon pastrimi, nga 1 janari këto makina do të dalin nga qarkullimi Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim.
Nxiti vrasjen, arrestohet biznesmeni shqiptar në Zvicër Shefi i një firme të njohur të pasurive të patundshme është arrestuar për “nxitje në vrasje”, shkruan “luzernerzeitung.c
Rakip Avdyli pranon fajësinë për nxitje veprash terroriste Rakip Avdyli, i akuzuari për shtytje në vepra terroriste sot pranoi fajësinë në Gjykatën e Pejës. Abdyli, i akuzuar për
“EU Transit – Tirana Farm” në Petrelë, nxitje për investimet dhe prodhimet vendase Mbështetja e të rinjve, biznesit vendas, turizmit, por edhe agroindustrisë, si mundësi reale për zhvillimin e zonave rur
Koreja e Veriut akuzon SHBA-të dhe OKB-në për nxitje të luftës bërthamore Koreja e Veriut ka paralajmëruar se SHBA-të dhe Këshilli i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara, do të jenë përgjegjës në ra
Memedi: Platforma Shqiptare të mos përdoret për nxitje konfliktesh Deputeti nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, Vesel Memedi, gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë, t
Macron akuzon partinë e Le Pen për nxitje urrejtjeje Kandidati për president të Francës, Emmanuel Macron e ka quajtur parti të urrejtjes, subjektin në të cilin bën pjesë kan
Prokuroria Speciale kallëzon Shefqet Krasniqin për nxitje terrorizmi Prokuroria Speciale e Kosovws ka hapur njw ccwshtje hetimore ndaj imamit Shefqet Krasniqi nw Prishtinw me akuzwn e "nxit
Ulen subvencionet për bujqësinë, 1.6 mld lekë fonde për fermerët Qeveria ka miratuar vendimin që përcakton skemat e shpërndarjes së subvencioneve në bujqësi gjatë këtij viti. Ajo që vih
Putin akuzon ukrainasit për nxitjen e luftimeve në lindje të Ukrainës Presidenti i Rus, Vladimir Putin, ka akuzuar sot Kievin për nxitjen e luftimeve gjatë fundjavës në lindje të Ukrainës.
Gjermania padit Zuckerberg për nxitje të urrejtjes Drejtësia gjermane ka vendosur që të paditë gjigandin amerikan “Facebook”. Prokuroria e Mynihut, sipas informacione