999 rezultate për

nxenesit

Virale në Internet, mësuesja "braktis" dhëndrin dhe bën dasmën me nxënësit (FOTO LAJM) Gentijana Maloku është një mësuese nga Vushtrria, e cila ka kurorëzuar dashurinë e saj me martesë. Në ditën e saj më
Nxënësit e gjimnazit në Prishtinë, protestë kundër mbylljes së shkollës Nxënësit e Gjimnazit të Shkencave Shoqërore “Ahmet Gashi” më Prishtinë, kanë filluar protestën e tyre në shenjë pakënaqë
U futi kokat në kuti që mos kopjonin njëri-tjetrin, mësuesi e pëson keq Një mësues mund ta ketë futur veten e tij në telashe pasi i ka detyruar nxënësit e klasës së tij që të praktikojnë një m
E TMERRSHME/ Nxënësit presin radhën për t'u rrahur (VIDEO) Aktet e dhunës në shkolla janë bërë sërish temë diskutimi. Rasti më i fundit është regjistruar në shkollën “Bopedi Baped
Nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal", më të suksesshëm në ekspozitën e inovacioneve Edhe një tregim i suksesshëm. 31 nxënës të ShMP “Jahja Kemal” kanë marrë pjesë në garat e Euroinvent-2019 me gjithsej 18
Nxënësit priren të zgjedhin shkollat profesionale Këtë vit shkollat e mesme profesionale po fitojnë terren përkundrejt gjimnazeve, sa i takon interesimit të nxënësve për
Maturantët nesër i nënshtrohen provimit të parë, ja çfarë duhet të dini Ditën e premte maturantët do t`i nënshtrohen provimit të parë, atij të gjuhës së huaj. Testi do të nis në orën 10 dhe
ALBtelecom dhuron çmime për fituesit e “Young Programmers Space” Nxënës të 11 gjimnazeve të Tiranës morën pjesë për të tretin vit radhazi në konkursin për kodimin, organizuar nga Fakult
Nxënësit e Jahja Kemal, nga Bukureshti u kthyen me 3 vende të para, 8 të dyta dhe 2 të treta Arritjet e reja të nxënësve të shkollës fillore dhe të mesme “Jahja Kemal” në konkursin ndërkombëtar InfoMatrix 2019, në
Mësuesja ulet në prehrin e nxënësit dhe punon në kompjuter (VIDEO) Një mësuese në Utah është filmuar duke qëndruar ulur në prehrin e një nxënësi në klasë. Në videon e regjistruar nga n
505 nxënës të Prishtinës sfidojnë veten në garën e mbajtur në ISP (VIDEO) 505 nxënës të klasave të 5-ta nga 24 shkolla të Prishtinës kanë marrë pjesë në garën “Prishtina IQ Challenge” të organiz
Nxënësit e "Jahja Kemalit" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" ShMP “Jahja Kemal” nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe cilësi të lartë të arsimit fi
Këta janë nxënësit e bujqësisë që u plagosën me thikë Policia ka dhënë detaje për therjen e tre nxënësve me thikë në shkollën e Bujqësisë në kryeqytet. Plagë nga thika kanë m
Zihen me thika nxënësit e bujqësisë, njëri në gjendje të rëndë Tre nxënës kanë marrë lëndime trupore nga thika brenda klasës në shkollën e Bujqësisë në Prishtinë. Njëri nga ta është n
Horror, në rrugën e përdorur nga nxënësit gjendet një këmbë njeriu Policia ka nisur një hetim, pasi një person gjeti një këmbë njeriu, në një rrugë e cila përdorej nga nxënësit për të shk
Përfundon “Owlypia” në shkollat Mehmet Akif, fituesit që do të shkojnë në Cambridge dhe Boston (FOTO LAJM) Ka përfunduar në Kosovë edicioni i parë i garës ndërkombëtare Owlypia dhe edicioni i radhës do të vazhdojë në Cambridge
Nis gara ndërkombëtare " Owlypia" në Kosovë, sfida e radhës në Cambridge dhe Boston (FOTO LAJM) Në shkollën Mehmet Akif sot ka nisur gara ndërkombëtare "Owlypia-The Intellectuals’ Challenge" ku nxënës nga të gjitha s
Jahja Kemal: Alfabeti digjital është çelësi i së ardhmes. Çertifikimi është një aleat i fuqishëm Pa marrë parasysh se nxënësit dhe studentët dëgjojnë muzikë ose bëjnë fotografi, blejnë ose komunikojnë, aftësitë digjit
"Persona të armatosur futen dhe terrorizojnë nxënësit në Elbasan" Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një ststusi në facebook ka bërë publik një denoncim nga 'qytetari dixhital'.
Nxënësit kroat në Bosnjë mësojnë se Kosova është e pavarur, reagojnë mënjëherë mendiat serbe "Çfarë mësojnë nxënësit e kantoneve kroate në Bosnje? Mësojnë se Kosova është shtet i pavarur!" Kështu shkruan mediumi s