999 rezultate për

nxenes

Situata alarmante në Patos, 8 mësues dhe drejtoresha rezultojnë pozitiv me COVID-19 Situata e COVID-19 në qytetin e Patosit duket alarmante. Vetëm sot kanë rezultuar pozitiv 8 mësues dhe drejtoresha e
Sukses i madh i nxënësve nga ShMP "Yahya Kemal" “Urime të gjithë nxënësve tanë të dashur që morën pjesë në Raundin Online të garave Owlypia. Në përgjithësi fituan vendi
Rama nga Elbasani: Ata që mbarojnë arsimin profesional e kanë më të lehtë të punësohen Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme po zhvillon një bashkëbisedim me qytetarët e Elbasanit. Në fjalën e tij
63% e nxënësve në vende si Shqipëria ranë nga mësimet për shkak të Covid-19 Në këto 100 vite, sektori i arsimit është përballur me një krizë të paprecedentë, e cila pritet të shtrijë efektet negat
Kjo kompania po bën miliona duke ndihmuar nxënësit të kopjojnë në teste Ndoshta nuk ju kishte shkuar asnjëherë nëpërmend, por erdhi dita, kur kopjet për provim të blihen. Quhet “chegging” dhe
Berati vatër e kuqe: Infektohen me Covid-19 mësues e nxënës në shkollat 9-vjeçare Qyteti i Beratit është një ndër qytetet me vatrat më të mëdha të COVID-19. Infektimet e reja janë kryesisht në shkoll
Shpërthen bombula e gazit në klasën e parë të nxënësve Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në një shkollë në Shkodër. Paraditen e sotme një bombul gazi ka shpër
U mburr te shokët me qeskën e drogës, 10 vjeçari spiunohet te mësuesja Një 10-vjeçar në zonën e Alessios pranë Savonës është raportuar se kishte marrë lëndë narkotike me vete në shkollë. S
Nxënësit përfunduan në urgjencë, referohen në Prokurori drejtori dhe inxhinieri Ditën e djeshme, disa nxënës të një shkollë në Tiranë, u dërguan në urgjencë me shenja helmimi. Ata pësuan probleme s
Rrjedhja e gazit në shkollë, QSUT tregon si është gjendja e nxënëseve QSUT ka dhënë detaje në lidhje me gjendjen shëndetësore të nxënësve të cilët pësuan probleme shëndetësore pas carjes së
Çahet sistemi i ngrohjes në shkollë, përfundojnë me urgjencë në spital 4 nxënës Sistemi i ngrohjes në një shkollë në Tiranë ka pësuar probleme dhe si pasojë është bërë evakuuimi i nxënësve. 4 prej
Me shkarpa në krah për të ngrohur nxënësit, mësuesi nga Pogradeci prek rrjetin Shumë nga shkollat nëpër fshtrat shqiptarë vuajnë për ngrohje dhe këtyre ditëve të acarta e vetmja mënyrë që nxënësit të
Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat Ndërkohë që temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm
Dy shkolla dalin jashtë funksionit, prurjet e përroit në Gramsh rrezikojnë jetën e nxënësve Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, qarku i Elbasanit është përballur me rënie guresh, inertesh e aluvionesh ne ak
Nesër rinis shkolla, ministrja Kushi mesazh nxënësve dhe mësuesve (VIDEO) Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ka bërë apel në Facebook ndaj nxënësve dhe mësuesve për respektimin
Medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në INOVA të Zagrebit Në Republikën e Kroacisë – Zagreb, organizuar nga Shoqata e Inovatorëve Kroatë, INOVA u mbajt për herë të 44-të nën moto
Një muaj pushime dimërore për nxënësit! Çfarë pritet të ndodhë me Universitetet Shifrat e infektimeve nga COVID19 në ditët në vazhdim do të diktojnë jo vetëm masat e reja shtesë, por edhe datën se kur
"Kryeqytet i Bullgarisë është Serbia", nxënësi kosovar i klasës së 7 shokon me padituri në test (FOTO LAJM) Një nxënës i klasës së shtatë ka shokuar me përgjigjet e tij në një test të njohurive të përgjithshme. Prej 12 pyetj
Ministrja e Arsimit habit Fevziun: Kurrë s'ka 20 nxënës në klasa, 19 po! "Nuk do ma japësh për unë jua siguroj se asnjë klasë nuk ka më shumë se 20 veta. Numri i nxënësve në klasa është maksimu
Në qiell të hapur, nxënësit në Fier zhvillojnë mësimin në oborr për tu ngrohur në diell Nxënësit në shkollën “Sotir Çapo” në Zharrez në bashkinë e Patosit, janë rikthyer përsëri këtë të hënë për të zhvilluar