999 rezultate për

nxehtit

Bota në alarm, parashikimi i frikshëm mbi temperaturat e larta që do prekin tokën Vdekjet për shkak të valës së të nxehtit do të rritet në mënyrë dramatike brenda 60 viteve të ardhshme, për shkak të ngr
Europa Veriore nën mëshirën e flakëve dhe të nxehtit Autoritetet suedeze bënë thirrje për vigjilencë përballë rrezikut ekstrem për zjarre të reja ndërkohë që afrojnë ditë me
Vala e të nxehtit afrikan mbërrin në Shqipëri, por të hënën do të surprizoheni Shqipëria do të mbetet në periferi të valës së të nxehtit afrikan. Meteoalb njofton se gjatë mesditave të kësaj fundj
Moti përvëlues në Kanda, vdesin 33 persona 33 persona kanë humbur jetën si pasojë e një vale të nxehti që ka mbërthyer pjesën jugore të provincës kanadeze Quebec.
Sinoptikanët japin alarmit: Javën që vjen mos u nisni për plazh E premtja ka shënuar ditën më të nxehte të Qershorit, ku termometri ka regjistruar 37 gradë në mesditë. Fundjava sjel
Përmbytet Shqipëria, pas të nxehtit tropikal rrebeshet e shiut paralizojnë vendin Zonat Veriore dhe Qendrore dominohen nga vranësira dhe rrebeshe të përkohshme shiu deri në mesditë kur shirat zhvendosen
Përmbytet Shqipëria, pas të nxehtit rrebeshet e shiut paralizojnë vendin Reshjet e shiut kanë përfshirë vendin. Ashtu siç pritej edhe nga parashikimi i meterolegëve shiu ka pushtuar gjithë
Lamtumirë të nxehtit afrikan! Rikthehen stuhitë e shiut dhe erës Bëhuni gati t’i thoni lamtumirë motit përvëlues pasi kjo është fundjave e fundit përvëluese. Pasi duke filluar nga pa
Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor
Alarmon EC: Pas të nxehtit, në Shqipëri do ketë tërmete të forta dhe shira të dendura Vera më e thatë dhe më e nxehtë e 80 viteve të fundit që ka prekur vendin tonë, përveç problematikës aktuale të zjarreve
Vapa drejt fundit! Sinoptikanët: Ja sa bien temperaturat Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor
Evropa në alarm, vala e të nxehtit pritet të përkeqësohet Shumë nga shtetet e Evropës kanë përjetuar gjatë kësaj jave, temperatura të cilat në disa prej tyre kanë shënuar edhe re
Java më e nxehtë e vitit në Itali, temperaturat mbi 40 gradë talianët po rrinë në shtëpi dhe po mënjanojnë plazhet e tyre për shkak të temperaturave ekstreme mbi 40 gradë Celcius që
Struga në këto ditë të nxehtit afrikan edhe pa ujë të pijshëm Për më shumë se 40% ka rënë niveli i burimeve në Belicë të Epërme dhe në fshatin Shum, prej nga qytetit i Strugës furniz
Kujdes! Sot nis vala e të nxehtit afrikan, këto qytete preken më shumë Edhe sot vala e të nxehtit afrikan do të pushtojë Shqipërinë. Temperatuarat do të jenë të lartë duke u kushtëzuar me
Këshillat që ju duhet për të shmangur të nxehtin Vera është stina ku secili nga ne ankohet për vapën. Ekzistojnë disa këshilla që ju mbajnë larg të nxehtit. Për të pasur
61 të vdekur këtë javë nga temperaturat e larta në Egjipt Sipas të dhënave që kanë publikuar autoritete shëndetësore në Egjipt, këtë javë kanë humbur jetën 61 persona si pasojë e
Ujësjellësi i Prishtinës redukton ujin në pikun e të nxehtit, ja oraret (FOTO LAJM) Kompania e Ujësjellësit Rajonal Prishtina, duke nisur nga nesër. do të fillojë orarin e reduktimeve të ujit të pijshëm,
Shihni çfarë bëhet në pishinën e Gërmisë (FOTO LAJM) Temperaturat e larta që kanë karakterizuar mujin korrik kanë bërë që qytetarët e Kosovës ti drejtohen pishinave për tu f
Dy të vdekur në Itali për shkak të të nxehtit Dy të vdekur dhe 35 persona të shtruar në spital janë shifrat e dhëna nga bluzat e bardha, për shkak të temperaturave te