999 rezultate për

numri

Rritet alarmi, shkon në 132 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës 132 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi. Sipas BBC, Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë bëri të ditur se ng
Këto janë 3 qytetet me numrin më të lartë të aborteve në Shqipëri Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së numrit të lindjeve, rënies së
Rëndohet bilanci, shkon në 106 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës Vazhdon dhe përkeqësohet situata nga koronavirusi. Mediat shkruajnë se bilanci është rënduar më ritme shumë të shpejta d
TURQI/ Shkon në 41 numri i të vdekurve, 86 të plagosur nën kujdes intesiv Ekipet turke të urgjencës të hënën morën trupat e dy viktimave të fundit të zhdukur nga tërmeti nga rrënojat e një ndërt
Rëndohet bilanci, shkon në 35 numri i viktimave nga tërmeti që shkundi Turqinë Ka shkuar në 35 numri i viktimave nga tërmeti famëkeq që goditi Turqinë dy ditë më parë. Deri më tani numri i ndërtes
Rritet numri i viktimave pas tërmetit shkatërrues në Turqi: 29 të vdekur e 1030 të plagosur Tërmeti shkaterrues me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter që goditi mbrëmjen e djeshme rajonin lindor të Turqisë ka lënë pa
Arrin në 41 numri i viktimave nga koronavirusi, "ngrin" jeta në Kinë Koronavirusi që është përhapur gjerësisht në shumë qytete të Kinës, ka krijuar panik në mbarë globin . Numri i person
Thellohet tragjedia në Turqi, ja sa ka shkuar numri i viktimave Mediat turke bëjnë me dije se ka shkuar në 15 numri i viktimave të shënuara nga tërmeti. Deri më tani raportohet për
TËRMETI/ 14 numri i viktimave në Turqi, ende njerëz nën rrënoja (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 6.8 ka tronditur sot Turqinë, duke lënë të vdekur së paku 14 persona dhe 300 të plagosur. Pam
Ndërtesat "shpërthejnë" në flakë pas tërmetit të fuqishëm, shkon në 84 numri i të plagosurve (VIDEO) Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës rihter që tronditi natën e sotme Turqinë, përveç ndërtesave të shembura, ka shkaktu
Shqipëria, rekord në rajon për numrin e të burgosurve Shqipëria mban rekordin në Ballkanin Perëndimor dhe renditet ndër vendet me numrin më të lartë për sa i përket individëv
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon numri dy i CDU/CSU nga Gjermania Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, e ka përshëndetur nismën e re të
Ylli e Realit tregon si ia mori fanellën me numrin 7 Marianos Eden Hazard pretendon se Mariano Diaz ishte udhëzuar ta lirojë fanellën me numër shtatë, kur sulmuesi belg e siguroi tra
INSTAT: Bie numri i emigrantëve INSTAT ka sqaruar të dhënat zyrtare lidhur me fenomentin e migracionit. Sipas njoftimit të INSTAT, “Duke qenë se migr
Shkon në 31 numri i të arrestuarve për tërmetin Shkon në 31 numri i personave të arrestuar të akuzuar pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit 2019 në Tiranë. La
Shkon në 27 numri i të arrestuarëve për tërmetin, ndër ta dhe biznesmeni Policia e Tiranës ka ccuar në 27 numrin e të arrestuarve për dëmet e shkaktuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Sot është b
Numri rekord/ Mbi 5 milion tifozë kanë ndjekur ndeshjet e Serie A Juventusi u shpall kampion i dimrit në kampionatit italian, pasi arriti të mbyllë fazën e parë në krye me 48 pikë, dy më
ZYRTARE/ Ish-numri një në botë tërhiqet nga Australian Open Ish-numri një në botë, tenisti Andy Murray, nuk do të luajë në grand slam të Australian Open. Britaniku ka ende probl
REKORD/ Shqipëria, shteti europian me numrin më të lartë të grave që diplomohen në shkencë Shqipëria rezulton të jetë shteti me përqindjen më të lartë të grave në Europë të cilat studiojnë degë të ndryshme të sh
Numri i çuditshëm që mund të mbajë Ibrahimovic te Milani Zyrtarizimi i kalimit të Zlatan Ibrahimovic te Milani është çështje kohe, teksa diçka të tillë e konfirmoi edhe sulmuesi