999 rezultate për

nuland

Nuland jep dorëheqjen nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të shtetit Diplomatja e njohur amerikane, e cila ka qenë e angazhuar edhe në çështjet e Ballkanit, Viktoria Nuland ka dhënë dorëheq
Provokimi i Daçiqit për Millosheviqin, ja biseda "sekrete" me Nulandin për Kosovën Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar në një intervistë "Deutsche Welle" se kur flet për "fajësinë e Sl
Nuland i telefonon Bashës: Me konsensusin treguat lidership dhe patriotizëm Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bisedë telefonike me Ndihmës-sekretaren amerikane te Shtetit,
Nuland: Deputetët do mbajnë përgjegjësi individuale! Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka folur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke u kërkuar pol
Nuland and Gruevski discuss Macedonian crisis VMRO-DPMNE's leader Nikola Gruevski met with the American diplomat Victoria Nuland, in a gathering focused on resolving
Ahmeti – Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë
Ja çfarë tha Thaçi pas takimit me Nulandin Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, pas takimit me ndihmës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çësh
Menduh Thaçi takim me Viktoria Nulland Diplomatja amerikane, Viktoria Nuland, ndodhet në Maqedoni ku si fillim është takuar me liderin e BDI-së Ali Ahmeti, par
Prapaskenat/ Ja propozimi i Nuland për Ramën e Bashën Ndihmëssekretarja e Shtetit, Victoria Nuland, e shoqëruar nga ambasadori Donald Lu, gjatë vizitës së saj katër orëshe n
Rama-Nuland: Ready for a compromise Prime minister Edi Rama met today vice secretary of State Victoria Nuland to discuss the Justice Reform. He said tha
Rama-Nuland: Të hapur për çdo kompromis që nuk cënon reformën Kryeministri i vendit, Edi Rama priti sot Ndihmës/Sekretaren e Shtetit Victoria Nuland dhe e falënderoi për vizitën në k
Nuland: Muaj i vështirë për demokracinë shqiptare Zv.ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland është prononcuar në një konferencë për mediat pas mbylljes së
Meeting with Nuland, Basha insists on DP's new proposal The head of the DP, Lulzim Basha spoke after the meeting with the US vice secretary of state, Victoria Nuland saying tha
Basha pas takimit me Nuland: Nuk tërhiqemi nga propozimi i fundit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur pas takimit me ndihmës-sekretaren amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland
Nuland mbërrin në Tiranë, takon ministrin e Jashtëm Reforma në Drejtësi dhe mungesa e konsensusit mes palëve ka sjellë sot në Tiranë për vizitë zyrtare ndihmëssekretaren am
Mustafa-Nuland: Demarkacionin e çojmë përpara Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ndihmës sekretaren amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe E
Nuland - Thaçit: Kosova t’i kryejë detyrat para vjeshtës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti në një takim pune nënsekretaren e Shtetit të SHBA-së, Victoria N
Nuland solli porosinë amerikane për më shumë ligj e luftë korrupsionit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli zhvilloi takim me Viktoria Nuland, ndihmës sekretare në Departamentin e Sht
Pas Presidentit, Nuland takim me Kryeparlamentarin Veseli Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit për Evropën dhe Azinë Victoria Nuland, e cila ndodhet në Kosovë pas takimit me pr
Nuland në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve Reforma në Drejtësi dhe mungesa e konsensusit mes palëve politike do të sjellë sot në Tiranë për vizitë zyrtare ndihmëss