999 rezultate për

nuhatjes

Ikja e nuhatjes nga COVID-19, Ylli Merja tregon cila bimë e rikthen Ata që janë infektuar me COVID-19 e dinë shumë mirë që rikthimi i nuhatjes dhe shijes mund të marrë goxha kohë. Speci
Koronavirusi: Cila është simptoma e papritur që na paralajmëron Duke respektuar të gjitha masat e higjienës dhe sigurisë, ne minimizojmë shanset për tu infektuar me koronavirus. Sidoqo
Cila është simptoma më e zakonshme e njerëzve të prekur nga COVID-19 Njohja e simptomave kryesore të koronavirusit ka qenë thelbësore për të gjetur një trajtim mjekësor për pandeminë. Në
Humbja e nuhatjes nga infektimi me koronavirus, çfarë zbuluan ekspertët Humbja e aftësisë për të nuhatur që mund të shoqërojë koronavirusin është unike dhe e ndryshme nga ajo që përjetohet nga
Qentë mund ta detektojnë koronavirusin nëpërmjet nuhatjes në nënsqetulla Hunda e një qeni është 100 milionë herë më e ndjeshme sesa ajo e njeriut, sipas revistës shkencore ‘Science magazine’. S
Veç kollës dhe temperaturës, kjo është shenja më e zakonshme e koronavirusit New York Times ka gjurmuar një të dhënë që mund të çojë në pikasjen e shpejtë të personave që janë infektuar me koronav
Derrat futen në supermarket, nuk pushojnë së piri konjak (VIDEO) Tre derra janë futur në një supermarket rus, të cilët kanë shkuar drejt raftit të pijeve alkoolike dhe kanë konsumuar ko
Këto shenja tregojnë se vdekja po afron Humbja e shqisës së nuhatjes është një shenjë që tregon se vdekja po afron. Sipas një studimi të ri, të moshuarit që
Emocionet kalojnë nga hunda! Ekziston një lidhje e ngushtë mes perceptimit të erërave dhe emocioneve, që vjen për shkak të një mbivendosje të pjesshm
Nëse nuk i nuhatni këto pesë aroma duhet të shkoni te mjeku Në një studim afatgjatë të 3000 të rriturve mes moshave 57 dhe 85-vjeçare në Universitetin e Çikagos, shkencëtarët u kër
Kjo vajzë ka fuqi të mbinatyrshme! Identifikon ngjyrat me anë të nuhatjes (FOTO & VIDEO) Kjo 11-vjeçare posedon fuqinë e pabesueshme për të nuhatur ngjyrat madje edhe për t'i identifikuar ato, ndërsa i ka syt
Probleme me nuhatjen? Ja çfarë mund të rrezikoni Sipas një studimi të publikuar së fundmi, thuhet se humbja e shqisës së nuhatjes mund të jetë një shenjë e vdekjes së pa
Ja çfarë bën ky 10-vjeçar vetëm me nuhatje (VIDEO) Vikas Panchal është një person që do ju lëri pa fjalë. Aftësia e tij po mahnit botën ai është në gjendje që me sy mbyll
Inter-Atalanta, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas barazimit të djeshëm mes Empolit dhe Milanit Serie A vijon sot në mbrëmje me ndeshjet e tjera të javës së katërt. Në