999 rezultate për

norvegjise

22 fakte për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë 1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.
22 fakte interesante për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë 1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.
Hoteli i dizajnuar të ndërtohet në një shkëmb, i bukur dhe i tmerrshëm Natyra spektakolare e Norvegjisë, bënë që ky vend të ketë pamje të mrekullueshme, andaj kjo edhe i ka inspiruar arkitekt
Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë
Spanja me "tika-taka" kalon në epërsi përballë Norvegjisë (VIDEO) Spanja ka arritur të shënoj mjaft shpejtë në sfidën kundër Norvegjisë me anë të Rodrigo Moreno në minutën e 16’. Goli
Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata (FOTO&VIDEO) Reine ndodhet në ishujt Lofoten të Norvegjisë. Tipari i tij më simpatik janë shtëpitë, kryesisht ngjyrë vishnjë që dallo
Rusia reagon ashpër pas vendimit të Norvegjisë për shtim të marinsave amerikanë Rusia ka premtuar të enjten se do të hakmerret pas planit të Norvegjisë për të shtuar numrin e marinsave amerikanë në kë
Panucci injoroi sulmuesin më në formë të momentit në Kombëtare E çuditshme, por ja që është e vërtetë. Sulmuesi kavajas, Sokol Cikalleshi nuk u aktivizua fare dje në takimin e djeshëm
Lila: Për mendimin tim, e gjithë skuadra dha maksimumin ndaj Norvegjisë Andi Lila, mesfushori i Kombëtares shqiptare në fundin e ndeshjes u shpreh se skuadra dha maksimumin për të marrë një re
Shqipëria e zbehtë ndaj Norvegjisë, miqtë i jap leksione Panuccit (VIDEO) Shqipëria ka humbur miqësoren me Norvegjinë në "Elbasan Arena" me rezultatin minimal 0-1. Pjesa e parë mes dy skuadr
Shikoni si funksionon shitja e biletave në tregun e zi për ndeshjen kundër Norvegjisë Në prag të ndeshjes Shqipëri - Norvegji, tifozët po bëhen gati për t'u futur në stadium. Pranë hyrjes së stadiumit ka
Miqësorja kundër Norvegjisë, 320 policë për mbarëvajtjen e ndeshjes Policia e Elbasanit do të angazhojë 320 forca policie për mbarëvajtjen e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Norvegjisë
Si kurrë më parë, zbulohet formacioni i Panuccit kundër Norvegjisë Sot në orën 19:00 Shqipëria do të provojë forcat në miqësoren përballë Norvegjisë. Ndoshta si asnjëherë më parë Panuc
Përfundon stërvitja e fundit ndaj Norvegjisë, Panucci përdorë këtë skemë (FOTO LAJM) Shqipëria zhvilloi sot seancën e fundit stërvitore para testit me Norvegjinë që do të zhvillohet ditën e nesërme në orën
Trajneri i Norvegjisë elozhe Shqipërisë dhe respekt për Panuccin Norvegjia do të kërkojnë që ndaj Shqipërisë të vijojnë në rrugën e rezultateve pozitive. Trajneri i mirënjohur suedez La
Kombëtarja e Norvegjisë mbërrin në Tiranë, përgatitet për seancat stërvitore (FOTO LAJM) Kombëtarja e Norvegjisë ka mbërritur sot në Tiranë, në prag të ndeshjes në miqësore me Shqipërinë, që do të zhvillohet n
Berisha e pranon se është në dyshim për ndeshjen kundër Norvegjisë Etrit Berisha është stërvitur rregullisht me grupin, por prania e tij në ndeshjen ndaj Norvegjisë është ende në pikëpyet
Panucci grumbullon të gjithë lojtarët për ndeshjen kundër Norvegjisë Kombëtarja Shqiptare ka vazhduar edhe pasditen e sotme me përgatitjet për ndeshjen miqësore kundër Norvegjisë. Për he
Christian Panucci publikon listën e lojtarëve kundër Norvegjisë (FOTO LAJM) Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, ka bërë publike listën e lojtarëve të grumbulluar për miqësoren ndaj Norvegji
Ekipi olimpik i Norvegjisë festoi Shën Valentinin më së miri! (FOTO LAJM) Ekipi olimpik i Norvegjisë për sportin e curling është i njohur për stilin e guximshëm. Megjithatë kjo nuk i ndaloi s