999 rezultate për

norvegjia

Nxitoni shqiptarë, Norvegjia ka nevojë për punëtorë me paga 5 mijë euro Edhe Norvegjia u është bashkuar shteteve si Zvicra, apo Gjermania që kërkojnë punëtorë. Këto vende kërkojnë punëtorë
Norvegjia kap rekord shitjesh të makinave elektrike Rreth 1/3 e makinave që u shitën në Norvegji gjatë vitit të kaluar ishin elektrike. Ky është një rekord i ri botëror, nd
Shkëndija kërkon grupet e Europa Ligës, nga Norvegjia Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës do të nis sot rrugëtimin e saj në Europa Ligë Ata nuk do ta kenë fare të l
Kërkoni një jetë më të mirë, Norvegjia ofron paga marramendëse Ne kohen kur punesimi mbetet shqetesimi i madh i shume familjeve shqiptare, perfshire shume te rinj, ne kerkim te nje ve
Shqipëria e zbehtë ndaj Norvegjisë, miqtë i jap leksione Panuccit (VIDEO) Shqipëria ka humbur miqësoren me Norvegjinë në "Elbasan Arena" me rezultatin minimal 0-1. Pjesa e parë mes dy skuadr
Zhbllokohet sfida, Norvegjia kalon në avantazh ndaj Shqipërisë (VIDEO) Norvegjia ka kaluar në avantazh ndaj Shqipërisë në "Elbasan Arena". Ai që ka shënuar golin është mbrojtësi 23-vjeçar
Publikohen formacionet e të dyja skuadrave: Shqipëri - Norvegji Shqipëria pret sot Norvegjinë në "Elbasan Arena" për ndeshjen miqësore që do të startojë në orën 19:00. Djemtë e Panu
Norvegjia ndalon përdorimin e burkas në shkolla dhe universitete Qeveria e Norvegjisë i kërkoi sot parlamentit të miratojë një urdhërndalimi kombëtar kundër përdorimit të burkave në të
Norvegjia ofron mundësinë e madhe, ofron 4500 euro në muaj për këto profesione Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka o
Norvegjia bëhet vendi i parë në botë që ruan pyjet Norvegjia është bërë vendi i parë në botë që ka ruajtur pyjet dhe nuk vuan nga shpyllëzimi. Norvegjia financon projek
Norvegjia hap dyert për emigrantët, mundësi për të punuar në këto profesione Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka o
Norvegjia hap dyert, ofron 4500 euro në muaj për të punuar në këto profesione Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka o
Norvegjia ndërpret eksportin e armëve në Emiratet e Bashkuara Arabe Norvegjia ka njoftuar gjatë ditës së sotme se ka ndaluar eksportin e muncionit dhe armëve në Emiratet e Bashkuara Arabe,
E FUNDIT / Norvegjia nuk planifikon që të luaj miqësore me Shqipërin (FOTO LAJM) Sot u zyrtarizua se Shqipëria do të zhvillonte një ndeshje miqësore për muajin nëntor, ku më saktësisht në datën 14 të m
Shqipëria e 19-vjecarëve turpërohet nga Norvegjia Shqipëria e 19-vjecarëve e mbyll pa pikë eleminatorët e europianit të kësaj grupmoshe që do të luhet në Finlandë verën e
10 kuriozitete për Norvegjinë që do t'ju habisin (FOTO LAJM) Emri Norvegji (Norway) do të thotë “Rruga drejt veriut”. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë. Pavarësinë ven
Alarmohet Norvegjia, gjendet bombë në qendër të kryeqytetit Policia norvegjeze ka bërë me dije se ka gjetur “një pajisje e ngjashme me bombë” në kryeqytetin Oslo dhe për këtë arsye
Norvegjia do të ndërtojë tunelin e parë në botë për anije (VIDEO) Norvegjia ka projektuar ndërtimin e tunelit të parë në botë për anije, duke bërë të mundur lidhjen e një gadishulli shkë
Norvegjia kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci i ka dorëzuar Projektligjin për formimin e Ushtrisë së Kosovës kreut të parlamentit,
Norvegjia i dhuron Britanisë çdo vit një pemë Krishtlindjesh, ja përse Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Norvegjia u pushtua nga forcat gjermane në prill të vitit 1940. Megjithatë, gjermanët