999 rezultate për

norvegji

"Tërbohet" deti në Norvegji, përpin tetë shtëpi (VIDEO) Qyteti i Altas në veri të Norvegjisë ka përjetuar një katastrofë të rrallë natyrore. Në këto pamje është regjistruar i g
Momenti i "tmerrit", toka lëviz dhe uji përpin shtëpitë brenda minutit (VIDEO) Pamjet që shihni në videon e mësipërme janë regjistruar në Alta, Norvegji. Një rrëshqitje në tokë pranë Alta, Norvegj
Orteku në Norvegji, ndërrojnë jetë dy gjerman Dy shtetas gjermanë kanë gjetur vdekjen në një ortek afër akullnajës në arkipelagun Arktik Svalbard të Norvegjisë, i cil
Regjistrohet temperatura rekord më e lartë e janarit në një qytet të Norvegjisë Një rekord i ri temperature të lartë u regjistrua në muajin janar në një qytet të vogël në perëndim të Norvegjisë, njoft
Ndahet nga jeta ish-bashkëshorti i princeshës së Norvegjisë Ari Behn, ish-dhëndri i mbretit të Norvegjisë, ka vdekur në moshën 47-vjeçare. Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i tij. Beh
Gjermania "bën namin" me shitjen e makinave elektrike Sipas rezultateve të fundit të shitjeve, Gjermania e ka tejkaluar Norvegjinë në shitjen e makinave plotësisht elektrike
U arratis në mënyrë spektakolare, Princi i "të bardhës" kapet sërish Princ Dobroshi është nga Kosova, i identifikuar si bos i krimit, dikur shumë aktiv në Europë, sidomos gjatë vitet 1990 i
Ylli i Kosovës në formacionin e vitit në Norvegji (FOTO LAJM) Herolind Shala ka shkëlqyer këtë vit me klubin norvegjez, Valerenga. Reprezentuesi kosovar është paraqitur në 22 ndeshje
Me bashkëshorten u njoha në Prishtinë, ishte gazetare: Kurti flet për familjen (FOTO LAJM) Kryeministër i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë në “FaxNeës”, ka folur për jetën e tij personale dhe l
Spanja ndalet nga Norvegjia (VIDEO) Spanja u ndal me barazim 1:1 nga Norvegjia me një gol dramatik në fund të ndeshjes nga pika e penalltisë. Përkundër q
Spanja zhbllokon rezultatin përballë Norvegjisë (VIDEO) Spanja ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila po zhvillohet në kuadër të k
Sergio Ramos mes legjendave të Spanjës, thyen rekordin e Casillas Sergio Ramos, një legjendë e gjallë e përfaqësueses së Spanjës. Mbrojtësi i Real Madridit e nisi titullar takimin elimin
Spanjë-Norvegji, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Ekipi kombëtar i Spanjës synon ta vazhdojnë ecurinë mbresëlënëse prej tetë fitoreve radhazi në ndeshjen kundër Norvegjis
Moti i keq në Norvegji, frikë për lojtarët e Spanjës (VIDEO) Spanja mbërriti në Oslo rreth orës 14:30 ditën e djeshme, në qytetin ku sot do të luhet ndeshja kundër Norvegjisë, e vle
Restoranti më i madh nënujor në botë dhe i vetmi në Europë (FOTO LAJM) Restoranti më i madh nënujor në botë është në Norvegji. "Under" - i vendosur në Lindesnes, Norvegji - është gjithashtu r
Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 6 të vdekur Një helikopter me 6 persona në bord, u rrëzua në veri të Norvegjisë pasditen e së shtunës. Lajmi u bë i ditur nga pol
Ish-oficeri i KFOR-it thotë se do të detyrojë Norvegjinë të tërheqë njohjen e Kosovës Norvegjezi Christian Kash, ish oficer i KFOR-it i cili ishte i ngarkuar për marrëdhënie me publikun, ka deklaruar se “Fl
22 fakte për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë 1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.
22 fakte interesante për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë 1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.
Hoteli i dizajnuar të ndërtohet në një shkëmb, i bukur dhe i tmerrshëm Natyra spektakolare e Norvegjisë, bënë që ky vend të ketë pamje të mrekullueshme, andaj kjo edhe i ka inspiruar arkitekt