999 rezultate për

norvegjeze

Wikileaks pëson një humbje të madhe Rritet alarmi në Norvegji për fatin e Arjen Kamphuis, magjistarit holandez të informatikës, i cili ka bashkëthemeluar Wi
Shkëndija humbet penalltinë e dytë përballë norvegjezëve Shkëndija ka humbur një tjetër penallti kundër Rosengorgut në "Philipi II Arena" Këtë herë është Emini i cili ka gabu
Mesfushori shqiptar transferohet te klubi norvegjez Ish-lojtari i kombëtares Shqiptare të Futbollit, tani i Kosovës ka vendosur që të ndryshojë klubin e tij. Mesfushori
Ky është kundërshtari i Laçit në turin e dytë të Europa Leagues Laçi do të luajë në turin e dytë eliminator të Ligës së Europës kundër klubit të madh norvegjez. Ashtu siç ishte par
Donald Trump kandidohet për Çmimin Nobel për Paqe Dy deputetë norvegjezë kanë kandiduar presidentin amerikan, Donald Trump, për Çmimin Nobel për Paqe. Veprimi i tyre v
Si rrallë më parë, amerikanët zgjedhin "bishën" norvegjeze për të pajisur anijet e tyre ushtarake (VIDEO) Rrallë ndodh që SHBA-të të përdorin armatime të shteteve të huaja për ushtrinë e tyre. Megjithatë, kësaj radhe ata kanë
Porositën 1 500, u erdhën 15 000 Ideale për një omletë norvegjeze! Duke dashur të porosisnin 1 500 vezë, kuzhinierët e delegacionit të Norvegjisë në Lojë
Turistja norvegjeze feston 50 vjetorin nën ujë në Sarandë Pushuesit nuk e zgjedhin Sarandën si destinacion turistik vetëm për bukurinë që ofrojnë plazhet e saj, por edhe për botë
Qeveria norvegjeze kërkon heqjen e perçes Qeveria e Norvegjisë ka propozuar ndalimin e bartjes së simboleve myslimane, saktësisht mbulimin e kokës me shami, në çe
Njihni specialet norvegjeze që tmerrojnë edhe burrat (FOTO LAJM) Grupi i tyre u krijua në vitin 1980 në kuadër të Luftës së Ftohtë në atë kohë mes Perëndimit dhe ish-Bashkimit Sovjetik.
300 trupa amerikane në Norvegji, irritohet Rusia Rreth 300 marinsa amerikanë kanë zbarkuar në Norvegji dhe do të qëndrojnë aty për një periudhë 6 mujore. Kjo është he
"Mbreti i prostitutave", Nelgert Pata kontrollonte rrjetin në Norvegji Nelgert Pata, i ekzekutuar të dielën në Fier, është një personazh i njohur në trafikun e prostitucionit në Norvegji, ku
Norvegjezët fitojnë garën për snajperat më të mirë në botë Snajperët më të mirë në botë janë norvegjezët. Ata triumfuan mbi përfaqësuesit e 10 vendeve të tjera që morën pjesë në k
Ministrja norvegjeze: Emigrantë, ne hamë mish derri dhe pimë alkool, përshtatuni! Ministrja e Integrimit dhe Emigracionit në Norvegji është shprehur se të ardhurit duhet të përshtaten me mënyrën e jetes
Ja si reagojnë gazetarët norvegjezë kur pësojnë gol nga San Marino (VIDEO) Dje në mbrëmje befasia më e madhe ndodhi në minutën e 57-të të ndeshjes Norvegji-San Marino, teksa miqtë shënuan fol pas
Kryeministrja norvegjeze e fiksuar për "Pokemonë" Erna Solberg, kryeministrja e Norvegjisë duket se e ka shfrytëzuar për të kapur "Pokemonë" pushimin e saj të ditës.
Sulmuesi në Londër, shtetas norvegjez me prejardhje nga Somalia Policia metropolitane britanike ka deklaruar se sulmuesi 19-vjeçar, që vrau një grua dhe la të plagosur pesë të tjerë n
Turistja norvegjeze e akuzoi për përdhunim, fiton lirinë shqiptari Policia greke ka arrestuar dje një 23­vjeçar shqiptar pas denoncimit të bërë nga një turiste norvegjeze për përdhunim.
Ja çfarë e bashkon këtë super modele me Zlatan Ibrahimovic (FOTO LAJM) Modelja norvegjeze, Josefine Forsberg, ka si dëshirën më të madhe që t'i ngjasojë Zlatan Ibrahimoviç. Ajo ka vendosur që
Ja çfarë bënë ministrja norvegjeze për t’i ndihmuar refugjatët Ministrja norvegjeze e emigracionit ka ndihmuar refugjatët në Detin Egje. Megjithatë mediat raportojnë se Sylvi List