999 rezultate për

normes

Hormone nga Greqia, fermerët shqiptar injektojnë 4 fishin e normës së lejuar Rritja e produkteve me hormone është një rrezik i cili po shtohet dita-ditës. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, Fiks F
AAK: Vendimi i qeverisë për akcizën e karburanteve, skandaloz Vendimi i Qeverisë për vendosjen e normës së akcizes për "gazet e naftës dhe hidrokarbure tjera gazoike" në vlerë prej 0
BQE mban të pandryshuar nomrën bazë të interesit Banka Qendrore Europiane ka vendosur të mbajë të pandryshuar normën bazë të interest, në nivelin 0.75 për qind për të te
Deputetët e pakicave kërcënojnë me bllokim të reformës kushtetuese Deputetët e pakicave kanë kërcënuar se do ta vënë në lëvizje mekanizmin bllokues të votimit në Kuvend, nëse kolegët e ty
Kriza, Konfindustria kërkon nga BSH ulje të normës bazë të interesit Konfindustria i kërkon Bankës së Shqipërisë të vlerësojë sa më shpejtë zbutjen e mëtejshme të politikës monetare për të
Ulja e normës bazë të shoqërohet me masa shtesë Konfindustria i shpreh shqetësimin për mospasqyrimin në kreditimin e ekonomisë reale, të uljes së normës bazë të interes
Ulja e normës së interesit nga BSH, përkrahet nga “Raiffaisen” Ulja e normës bazë të interesit nga Banka e Shqipërisë pak ditë më parë është përkrahur edhe nga banka “Raiffaisen”. Në
Ulja e normës së interesit, specialistët: Nxit konsumin dhe investimet Ulja e normës bazë të interesit në 4.5 përqind nga Banka e Shqipërisë vlerësohet ekspertët e ekonomisë si një nisëm që
Konfindustria: Ulja e normës së interesit i jep frymëmarrje ekonomisë Konfindustria është shprehur pro vendimit të Bankës së Shqipërisë për rritjen e normës bazë të interesit, masë e cila u
Pirja e alkoolit, mjekët: Kalimi i normës mund të shkaktojë vdekjen Shqiptarët konsumojnë shumë alkool gjatë ditëve të festive, këtë e tregojnë edhe të dhënat që vijnë nga qendrat spitale
Konfindustria kundër Bankës së Shqipërisë Vendimi i fundit i Bankës së Shqipërisë për rritjene normës bazë të interesit me 0.25%, ka bërë që konfindustria të shpr
Senati amerikan kundër ushtarëve homoseksualë Senati amerikan rrëzoi kërkesën që parashikonte shfuqizimin e normës që ndalon pjesmarrjen në forcat e armatosura, të ho
PS: Ulja e normes se interesit nuk do permiresoje ekonomine Një ditë pasi Banka e Shqipërisë vendosi të ulë normën e interesit me 0,25% PS e ka c