999 rezultate për

normave

Shpejtësia përtej normave të lejuara, futbollisti i Totenhemit në telashe I riu mjaft i talentuar i Totenhemit, Stivën Bergijn rrezikon t’i hiqet patenta, për shkak se ka shkelur normat e lejuar
Aksident në Vorë, makina përplas rëndë një person Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Vorës, ku një person është përplasur nga një makinë. Nga përplasja perso
DETAJE/ Humbi jetën në aksident, Jose Antonio Reyes udhëtonte me shpejtësi brenda normave (VIDEO) Ish-futbollisti i njohur Jose Antonio Reyes i cili u nda nga jeta si pasoje e një aksidenti me makinë, tashmë kanë dalë
Makina me drejtues italian përmbyset në Sarandë, shkak shpejtësia tej normave Një mjet me drejtues një shtetas italian për shkak të shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Pavarësisht
Eni Çobani e pranon publikisht: Kam pasur probleme me ligjin Eni Çobani me rolin e ndërmjetëses te "Shihemi në Gjyq" është kthyer në një personazh shumë të dashur nga publiku. E
Me 223 km/h, policia pezullon 39 patenta për 48 orë Policia Rrugore e Tiranës njofton se gjatë 48 orëve të fundit janë pezulluar 39 leje drejtimi për shkak të shpejtësisë t
Muzika e lartë e lokaleve gjatë natës, merren masa Ndotja akustike është kthyer tashmë prej kohësh në një problem shumë serioz, sidomos në zonat më pikante të kryeqytetit,
Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative dhe Ligjin për ndjekjen e komunikimeve. “Ky është përcaktimi s
Çmenduri në autostradë, shoferi fluturon me 213 km në orë (VIDEO) Pavarësisht se aksidentet po marrin jetë njerëzish çdo ditë, drejtuesit e mjetëve nuk zënë mend. Mbrëmjen e kaluar n
Arrestohet “i forti” i Dibrës, përplasi dy automjete mes Bulqizës Një 35-vjeçar është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet se drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe tej normave të le
Policia bën “kërdinë”, mbi 1500 gjoba në 24 orë (VIDEO) Policia rrugore brenda 24 orëve të fundit ka gjobitur plot 1553 shoferë për shkelje të ndryshme që nga drejtimi i mjetit
AKU: Mishi i importuar nga Brazili, brenda normave të lejuara Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka qetësuar konsumatorët shqiptarë duke deklaruar se rezultatet e analizav
“Çmenduri” në autostradën Tiranë-Durrës, shoferi lëvizte me 214 km/h (VIDEO) Policia rrugore ka penalizuar ditën e sotme një shtetas pasi u kap duke ecur me shpejtësi tej normave të lejuara. Bur
Kikirikët me nivel të lartë aflatoksine? Analizat dalin brenda normave Pas denoncimit të bërë publik më herët se kikirikët kishin përmbajtje të lartë aflatoksine, Autoriteti Kombëtar i Ushqim
Ndryshon kolaudimi, ja cilat makina rrezikojnë Ka nisur nga 1 korriku zbatimi i normave të reja të shkarkimit të gazrave, me vlera sipas direktivës të Bashkimit Europi
Pranga drejtuesit të dehur: “Më vdektë motra, mos na merr në qafë” (VIDEO) Çdo ditë e më shumë policia na sjell në qëndër të vëmëndjes raste kur qytetarët abuzojnë me shpejtësinë tej normave të l
Hyn në fuqi sistemi i patentës me pikë Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës bën me dije se në mbledhjen e ditës së sotme të Këshillit të Ministrave, u m
Mosrespektimi i normave mjedisore, penalitete për shkelësit Ministri i Mjedisit, Lefter Koka kërkoi sot nga industria të respektojë normat mjedisore, në mënyrë që të mundësohet një
"Xhihadi" në Siri, KMSH: Lutuni për viktimat, por mos braktisni familjet Për Komunitetin Mysliman të Shqipërisë nuk ka asnjë dyshim se nëse ka shqiptarë që kanë shkuar në Siri, ata janë mashtru
Shkelja e rregullave të qarkullimit, 669 gjoba brenda 24 orëve Në 24-orët e fundit Policia e Tiranës ka vendosur në total 669 masa administrative për moszbatim të sinjalistikës dhe ec