999 rezultate për

normalizimin

Shtëpia e Bardhë thirrje Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëve
Thaçi i bindur se është gati të vazhdojë dialogun me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një bisedë me Drejtorin për Evropën Qendrore dhe Jugore të SHBA-së, Matt
Reagon edhe Presidenti Meta, ka një këshillë për Ramën Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij për situatën e krijuar në Rrugën e Kombit dhe keqardhje
Pas takimit në Bruksel, këto janë kërkesat që duhet ti plotësoj Kosova Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini u takua në Bruksel me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe president
Kosova e “kushtëzuar” nga veprimet e Serbisë Rrugëtimi i Kosovës drejt integrimit në Bashkimin Evropian është i kushtëzuar me normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë
Kushtet e Serbisë për normalizim të raporteve me Kosovën Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka folur për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Ko
Zaev e thotë në Prishtinë se mbeshtesin Kosovën në UNESKO Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka thënë se Maqedonia do të ndihmojë në normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.
Masa për normalizimin e situatës rreth derdhjes së lumenjve Niveli i lumenjve është në rënie, ndërsa uji në vendet e dala nga shtrati tashmë fillon të tërhiqet. Nga ana e njësi
Deklarata e Mogherinit pas takimit me kryeministren serbe Pas takimit me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq dhe Komisionerin Evropian, Johanes Hahn, Mogherini nuk ka dashur të tho
Thaçi takohet me Vuçiç Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim T
Pas takimit me Vuçiç flet Thaçi Pas takimit Kosovë-Serbi në Bruksel, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh se ky takim ishte për korrekt ku u disk
Ministri Hoxhaj: Emërimi i Vulinit ministër në Serbi ndikon në normalizimin e marrëdhënieve të rajonit ​Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka reaguar pas emërimit të Alekander Vulinit ministër i Mbrojtjes, në qeverinë e
Gjuriç: Prishtina s'është gati për normalizimin e marrëdhënieve Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se Prishtina zyrtare nuk ka
Mustafa e Vuçiçi do takohen më 24 janar në Bruksel Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, i ka ftuar përfaqësuesit e Prishtinës dhe Beogr
Hahn në Beograd, flet për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi Komisioneri i BE-së për politikat e fqinjësisë dhe negociatat për zgjerim, Johannes Hahn, ndodhet në Beograd, ku do të t
Thaçi: Marrëveshja e 19 prillit, vendimi më i mirë për shtetin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kushtuar vëmendje përvjetorit të tretë të nënshkrimit të marrëveshjes së parë p
Dittman: Qëllimi i dialogut, normalizimi i përgjithshëm Kosovë-Serbi Ambasadori i Gjermanisë në Beograd Axel Dittmann lidhur me dialogun Beograd-Prishtinë, është shprehur se aktivitetet duh
Thaçi nesër në Hagë Presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi nesër do të zhvillojë një vizitë në kryeqytetit holandez Hagës, për të mbajtur një li
S'ka liberalizim vizash, Thaçi: Brukseli po nxit ekstremizmin në Kosovë (FOTO) Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtem Hashim Thaçi shprehet se izolimi i qytetarëve të Kosovës po rrezikon vendin
Ja 3 kërkesat e Rusisë për të normalizuar marrëdhëniet me Turqinë Ambasadori rus në Turqi, Andrej Karlov, ka thënë se janë tre kushte të cilat do të çonin në normalizimin e raporteve mid