999 rezultate për

normalitet

Klinikat në QKUK të cilat shërbyen për pacientët me COVID-19 i kthehen normalitetit hërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se klinikat interne të cilat kanë shërbyer për trajtimi
Mjeku gjerman: Vaksina nuk e kthen normalitetin para verës Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Welte thotë se vaksina Pfizer/BioNTech është e sigurt dhe parandalon sëmundj
Deklarata e fortë e prodhuesit të vaksinës anti-covid: Koronavirusi zgjat 10 vite! Shefi ekzekutiv i kompanisë gjermane BioNTech, Ugur Sahin, u pyet në një konferencë shtypi se kur ai besonte se bota mun
Kur do të kthehet normaliteti në Maqedoni? Kthimi në normalitet i ekonomisë në botë, dhe rajon pritet të jetë i ngadalshëm dhe përplot sfida. Në shtete të ndry
A do të jetë përdorimi i maskës pjesë e normalitetit të ri? Një vit më parë, nëse shikoje dikë që mbante maskë, mendja të shkonte se ata mund të ishin të sëmurë, ose me fiksime men
84% e bizneseve të prekur nga kriza, normaliteti pritet pas 10 muajsh 84% e bizneseve shqiptare deklarojnë se janë prekur nga kriza e pandemisë. Banka e Shqipërisë ka kryer dy anketa për
"Jeta mund të kthehet në normalitet në pranverë", Johonson siguron britanikët për aplikimin e vaksinës Boris Johnson u ka bërë thirrje Britanikëve që t’i përmbahen rregullave për të kaluar valën e dytë të koronavirusit, ndë
Rita Ora do t'ju prek të gjithëve me këtë postim: Më mungon shumë ajo kohë (FOTO LAJM) Shtimi i rasteve me koronavirus ka sjellë edhe shtrëngimin e masave në botë. Tashmë të gjithë kanë filluar ta ndjejnë mu
Presidenti i Sampdorias sërish protagonist: Koronavirusi nuk vret, koha t’i rikthehemi normalitetit Presidenti i Sampdorias Massimo Ferrero është bërë shpesh protagonist me mënyrën e të festuarit në shkallët e stadiumit
OBSH jep përgjigjen e shumëpritur: Kur do të kthehemi në normalitet pas COVID-19? COVID-19 ka përmbysur mënyrën tonë të jetesës, punën dhe aktivitetet e zakonshme shoqërore. Pas shumë muajsh, karanti
Futbolli po i kthehet normalitetit, Juve gati të hapë dyert e stadiumit që javën e parë Shifrat e pandemisë Covid-19 vijojnë të jenë shqetësuese, por bota po fillon të bashkëjetojë me koronavirusin dhe nga di
​Kina po i rikthehet normalitetit, Wuhan hap shkollat Kina duket se po i rikthehet normalitetit, pasi qyteti kinez i Wuhanit, më i godituri nga pandemia ka vendosur të rihapë
Zv.Kryeministri i Kosovës: Hapet kufiri me Shqipërinë, po i kthehemi normalitetit Zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Tahiri ka kërkuar eliminimin e plotë të pengesave mes Kosovës dhe Shqipërisë pas hap
Manastirliu shpërndan mesazhin e mjekut: Koronavirusi po mundet, por nuk është asgjësuar Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video-mesazh të njërit prej mjekëve, i cili po i shërben p
Italia drejt normalitetit, bie sërish numri i víktimave nga pandemia Në 24 orët e fundit, Italia regjistron 156 viktima e 642 raste pozitive në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i v
Kthimi i Bundesligës nuk nënkupton kthim në normalitet Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Marco Reus ka thënë se kthimi i Bundesligës në fundjavë nuk sinjalizon kthimin e normali
Spasovski: Kthimi në normalitet, në tre faza Kryeministri i vendit, Oliver Spasovski në një konferencë për shtyp nga Qeveria tha se kthimin në normalitet do të bëhet
Ngadalë drejt normalitetit, kur nis hapja graduale e sistemit shëndetësor Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë një vizite në Spitalin e Kirurgjisë në Qendrën
Manastirliu jep datën kur do të fillojnë operacionet e planifikuara në QSUT "Nga data 18 Maj do të rifillojnë gradualisht operacionet e planifikuara, në spitalet rajonale dhe universitare", ka thë
Strategjia e daljes dhe kërcënimi që i vjen Shqipërisë nga rikthimi në normalitet Pandemia e COVID-19 e ka vënë gjithë botën në provë, duke imponuar një distancim social, që ka bërë të rivlerësojmë zako