999 rezultate për

nord

Durrësi pronotohet nga nordikët, ka nevojë për shërbime Sot u çel sezoni turistik në Vlorë po në anën tjetër Durrësi ka rezervuar shumë turistë të huaj. Pjesa më e madhe e
Icardi "përçan" tifozërinë e Interit Ashtu si para dy javëve ndaj Atalantës, edhe mbrëmjen e sotme, Mauro Icardi ndau në dy pjesë publikun zikaltër në “San S
Nuk ka qetësi për Icardin, tifozët i dalin kundër me një mesazh Një ndër grupimet ultras të tifozerisë së Interit, atë që qëndrojnë në tribunën veriore të San Siros, Curva Nord, nuk ka
Ikin nordikët e polakët dhe vijnë gjermanët, çfarë do ndodhë këtë vit me turizmin Ndërsa 2018-a ishte viti më i mirë historik për turizmin shqiptar, ekspertët janë skeptikë nëse ky sukses do të përsërit
Zyrtare: Kaq ndeshje do të luaj Interi pa tifozë në San Siro Pas incidenteve gjatë ndeshjes së djeshme kundër Napolit, Interit i është shqiptuar dënimi nga Lega Seria për t’i zhvill
Shpërthim i fuqishëm në selinë e "Lega Nord" të Salvinit, kush janë autorët Selia e “Lidhjes” në Ala të Trentinos jugore është shkatërruar nga një sulm me bombë artizanale. Mediat italiane rap
Rivalizon Neymarin, shikoni simulimin e lojtarit të Feynordit (VIDEO) Kemi parë çmime nga më të ndryshmet që jepen çdo vit për lojtarët më të mirë dhe skuadrat më të mira. Por ndoshta duhet
Ajsbergu troket: Gjiganti prej akulli sulet drejt fshatit nordik Mesa duket një ajsberg i furishëm po e kërcënon seriozisht një fshat të vogël në Groenland. Njerëzit e zonës si për ç
Sistemi VAR u jep fitoren nordikëve, koreanët i bashkohen në humbje Gjermanisë Sapo është mbyllur ndeshja e parë e ditës së pestë të Botërorit, ndeshje kjo që luhej midis Suedisë dhe Koresë së Jugut
“5 Yjet” dhe “Lega Nord” bien në marrëveshje për qeverinë e re të Italisë Pas një sërë diskutimesh më në fund është arritur marrëveshja për ndarjen e ministrive më të rëndësishme të qeverisë "Le
Heroi i ditës/ Presidenti rrezikon për të shpëtuar Italinë nga nacionalistët Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, një hero i Bashkimit Evropian ka mundur të parandalojë emërimin si ministër i e
Italia me qeveri të re, ‘5 yjet’ dhe Lega Nord bien dakord. Flasin Salvini e Di Maio Më në fund Italia duket se do të ketë një qeveri të re. Lëvizja ‘5 Yjet’ dhe ‘Lega Nord’, duket se kanë rënë dakord p
Qeveria italiane, Salvini e Di Maio vendosin këtë të dielë Kur italianët shkuan në zgjedhje në fillim të marsit, mesazhi ishte i qartë dhe i fortë: Është koha që partitë që kanë d
Humbja e turpshme, vjen dorëheqja e parë në Itali Ka ardhur dorëheqja e parë në Itali pas humbjes së djeshme të të majtës në këto zgjedhje. Ish-senatori Stefano Esposi
Partia fituese në Itali merr goditjen e parë (VIDEO) Ata janë fituesit e këtyre zgjedhjeve duke kryesuar me vota në rang partish, por duket se do t'a kenë shumë të vështirë
Rritet ekstremi i djathtë, a rrezikojnë emigrantët shqiptarë në Itali? Rritja e beftë e Lega Nord në këto zgjedhje, e cila kishte vetëm 4 për qind në zgjedhjet e shkuarea ka rikthyer frikën e
Mes Gjermanisë dhe Polonisë ka mosmarrëveshje për gazin rus Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe homologu polak shprehën sot mosmarrëveshjet për çështjen strategjike të tranzitit
8 vite luftë, Gjykata njeh suedezen si vajzën e Vehbi Veliajt Pas 8 vite gjyqe maratonë, dje gjykata e Apelit Tiranë ka vendosur të lerë në fuqi vendimin e shkallës së parë, duke njo
Zyrtare: Robin van Persi rikthehet sërish tek Feynordi (FOTO-VIDEO) Robin Van Persie zyrtarisht është lojtar më i ri i klubit të Feyenoordit. Përmes një video të postuar në rrjetet soci
Feynordi barazon rezultatin ndaj Napolit (VIDEO) Feynordi ka barazuar shifrat ndaj Napolit në "De Kuip" të Rotterdaimt Vendasit e kanë gjetur rrugën e rrjetës në minu