999 rezultate për

njohjes

SHBA Kosovës pas njohjes nga Izraeli: Do t'ju qëndrojmë në krah Departamenti Amerikan i Shtetit ka përgëzuar zyrtarizmin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike në mes Kosovës dhe Izr
Reagon Grenell pas zyrtarizimit të njohjes Kosovë-Izrael: Ditë vërtetë historike Emisari i administratës së Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka reaguar pasi Koso
Zv.kryeministri i Kosovës: S'ka tema tjera me Serbinë përveç njohjes reciproke Ndonëse virtualisht dy liderët diskutuan pas rreth dy muajve nga takimi i fundit i tyre në Bruksel. Por, dallimet për
Hoti: Çështja e njohjes reciproke do të mbyllet brenda këtij viti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se përveç njohjes reciproke, nuk do të ketë tjetër zgjidhje me S
Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritet
Para njohjes formale nga Izraeli, Qeveria merr një vendim për antisemitizmin Me propozimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së Kosovës n
Qeveria e re: Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, nuk do të tërhiqet njohja e Kosovës Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e
Basha: Marrëveshja Kkosovë-Serbi, hap i rëndësishëm drejt njohjes reciproke Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës i cili thotë se
Vjosa Osmani: Hoti përveç njohjes, duhet të kërkojë edhe llogari nga Serbia për krimet në Kosovë Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk mund të ketë marrëveshje në Uashington në mes të Kosovës dhe të Serb
Grenell: Më 27 qershor Kosova e Serbia takohen në Washington për dialogun Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell ka konfirmuar datën e diskutimeve për dialogun Ko
"Procesi i njohjes së patentave do kohë", çfarë vendosi Gjermania Gjermania e ka refuzuar kërkesën për dhënien e provimit të patentave në gjuhën shqipe. Edhe procesi i njohjes së patenta
Regjisori i njohur rrëfen si ia rrëmbeu zemrën Majlinda Bregut: U bë shkak kolera Regjisori i njohur, Namik Ajazi ka ndarë me publikun në emisionin “Rudina”, disa detaje pikante nga jeta e tij personale
Zëvendësministri i Jashtëm i Ganës konfirmon tërheqjen e njohjes së Kosovës Zëvendësministri i Jashtëm i Ganës, Charles Owiredu ka konfirmuar se kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.Agjen
Kreu i Kuvendit çek në Beograd: Mos prisni ta tërheqim njohjen për Kosovën Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve në Çeki, Radek Vondraçek, ka thënë se në shtetin e tij asnjëherë nuk ka pasur një qëndrim
Hoxhaj paralajmëron tërheqjen e njohjes së Kosovës nga 10 shtete, por MPJ nuk di gjë Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen nd
"Pakoja bombë" për Serbinë: 10 mld dollarë, avionë dhe anëtarësim në BE në këmbim të njohjes së Kosovës Shtetet e Bashkuara e kanë deklaruar qartazi tashmë se kryefjala e politikës së tyre të jashtme në rajonin e Ballkanit P
Mediat serbe zbulojnë "dhuratat" e Trump për Vuçiçin në këmbim të njohjes së Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ditë më parë ka qëndruar për një vizitë në Washington ku është takuar me Sekreta
Vulin i kërkon Maqedonisë tërheqjen e njohjes të Kosovës Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksadner Vulin, i ka reaguar ashpër presidentit të Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarov
Deputeti i djathtë gjerman kërkon tërheqjen e njohjes të pavarësisë së Kosovës Deputeti i AFD në Parlamentin e Berlinit, Gunnar Lindeman ka shkruar se Gjermania duhet të konsiderojë tërheqjen e njohj
Bytyçi: Në shkolla kemi përqindje të ulët të njohjes së matematikës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke përmendur rolin e matematikës në shoqëri, ka thënë se