999 rezultate për

njohjen

Ministria e Jashtme: Cakaj jep dorëheqjen e parevokueshme, kapitull i mbyllur Gent Cakaj ka bërë reagimin e parë pas dorëheqjes si Ministër në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së
Hoti: Presidenca e Bosnjës ka marrë nismën për njohjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se ka pasur sot një bisedë me kryesuesi
Woww! Elita flet për njohjen me Gjikon: Takimi i parë zgjati 8 orë! Elita Rudi ishte e ftuar mbrëmjen e sotme e ftuar në “5 datat” ku ka folur për njohjen me Gjiko, të cilin e ka njohur fa
Xhensila Myrtezaj flet për njohjen me Besin: A ishte dashuri me shikim të parë? A ishte dashuri me shikim të parë ajo e Xhensilës me Besin? Me të parë jo por, “dashuri me shikim të tretë, të katërt”.
Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thën
Vuçiç: Në Washington, ne nuk e pranuam njohjen e ndërsjellë me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë sot se në takimin në Uashington, Serbia nuk pranoi njohjen e ndërsjellë
Turqia reagon ndaj vendimit të Kosovës për të hapur ambasadën në Jerusalem "Ngjall zhgënjim edhe sikur autoritetet kosovare ta mendonin ndërmarrjen e një hapi të tillë që do të përbënte shkelje t
Vuçiç: Hoti po kërkon të bëhet presion ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ka komentuar deklaratat e kryeministrit Avdullah Hoti për takimin në Uash
Nën kontratë me Skënderbeun, Partizani tenton të afrojë njohjen e vjetër të Dajës Partizani ka nevojë për përforcime, dhe për ta realizuar këtë qëllim, drejtuesit prej kohësh e kanë nisur punën. Por afr
Kosova kërkesë zyrtare Apple për njohjen e kufijve Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një letre i është drejtuar drejtorit ekzekuti
Lala zbërthen njohjen e Noizy-t me Billën: Ishte në varrimin e tij Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar për "Opinion" se ka pasur takime me Billën duke sqaruar se víktima kishte miq edhe me
"Ka mirënjohjen e të gjithëve", mesazhi emocionues për Tritan kalon Ai është një nga mjekët që ndodhen në vijën e parë të luftës përballë COVID-19. Ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Oge
Pacienti italian përlotet, falenderon infermierët shqiptarë (VIDEO) Një pacient nga Breshia në Itali, i prekur nga Covid-19 është përlotur teksa ka falenderuar dy inferemierët shqiptarë, t
Rama i shpreh mirënjohjen personelit mjekësor: Jeni heronj! Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim nëpërmjet të cilit ka falenderuar personelin mjekësor të spitalit Infektiv që p
Kryeparlamentarja Osmani tregon çfarë mund të ketë ndodhur me njohjen e Xhamajkës Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot ka vizituar komunën e Gjilanit ku është pritur nga kryetari Lutfi Hazi
Pacolli: Vlora Çitaku duhet të shkarkohet nëse e dha ajo lajmin për njohjen nga Xhamajka Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar pas demantimit që Ministria e Punëve të Jashtme të Xhamajkë
Gjermania kërkon punëtorë: Hapet qendra për njohjen e diplomave Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj. Në
Kosova 12 vjet shtet, Presidenti Meta letër Hashim Thaçit Presidenti Ilir Meta ka yuruar sot me rastin e 12 vjetorit të pavarësisë presidentin Hashim Thaçi. Përmes një letre,
Akademiku serb: Kjo që po ndodh tani është paralajmërim për njohjen e Kosovës Akademiku serb Dushan Kovaçeviq ka thënë se krejt kjo që po ndodhë rreth Kosovës, tregon se zgjidhja e kësaj çështje po
Vuçiq: Me marrëveshjen për linjën ajrore Prishtinë-Beograd, evituam njohjen e Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur nga Zvicra rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, të nënshkruar sot në Berlin për v