999 rezultate për

njohje

Spanja, Franca e shtete të tjera kundërshtojnë njohjen dhe liberalizimin e vizave për Kosovën Përgjatë mbledhjes së Komisionit për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian, ku u votuan amandamente të shumta në r
Kur Tinder takon TikTok: Njihuni me aplikacionin e ri për njohje! “Lolly” nuk është as aplikacion, as rrjet social, por është pak nga të dyja dhe po ndryshon mënyrën se si të rinjtë mund
Presidenti amerikan, Joe Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës Presidenti i SHBA-ve, Joseph Biden, i dërgoi një letër urimi Presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me
SHBA Kosovës pas njohjes nga Izraeli: Do t'ju qëndrojmë në krah Departamenti Amerikan i Shtetit ka përgëzuar zyrtarizmin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike në mes Kosovës dhe Izr
Reagon Grenell pas zyrtarizimit të njohjes Kosovë-Izrael: Ditë vërtetë historike Emisari i administratës së Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka reaguar pasi Koso
Ministria e Jashtme: Cakaj jep dorëheqjen e parevokueshme, kapitull i mbyllur Gent Cakaj ka bërë reagimin e parë pas dorëheqjes si Ministër në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së
Dhurata për secilin mjek, pasi mposhti COVID-19 pacienti bën gjestin e adhurueshëm Një pacient i cili la Infektivin pasi mposhti me sukses COVID-19 ka surprizuar në mënyrën më të mirë, stafin e mjëkëve n
Shefi i komisariatit mposht me sukses COVID-19 e i shpreh mirënjohje shefes së Infektivit Shefi i komisariatit të Përmetit, Petrit Gjokaza është shëruar nga COVID-19. Me anë të një postimi në mediat sociale
Hoti: Presidenca e Bosnjës ka marrë nismën për njohjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se ka pasur sot një bisedë me kryesuesi
Zv.kryeministri i Kosovës: S'ka tema tjera me Serbinë përveç njohjes reciproke Ndonëse virtualisht dy liderët diskutuan pas rreth dy muajve nga takimi i fundit i tyre në Bruksel. Por, dallimet për
Feston sot 76 vjetorin, Berisha: Mirënjohje të pakufishme Zotit Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot 76-vjetorin e lindjes. Ai ka ndarë një foto me bashkëshorten e tij, Liri Berish
Woww! Elita flet për njohjen me Gjikon: Takimi i parë zgjati 8 orë! Elita Rudi ishte e ftuar mbrëmjen e sotme e ftuar në “5 datat” ku ka folur për njohjen me Gjiko, të cilin e ka njohur fa
​Hoti- Laçakut: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka biseduar sot me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Miroslla
Xhensila Myrtezaj flet për njohjen me Besin: A ishte dashuri me shikim të parë? A ishte dashuri me shikim të parë ajo e Xhensilës me Besin? Me të parë jo por, “dashuri me shikim të tretë, të katërt”.
Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thën
Hoti: Çështja e njohjes reciproke do të mbyllet brenda këtij viti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se përveç njohjes reciproke, nuk do të ketë tjetër zgjidhje me S
Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritet
Para njohjes formale nga Izraeli, Qeveria merr një vendim për antisemitizmin Me propozimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së Kosovës n
BE e rikonfirmon: S’ka anëtarësim pa njohje nga gjithë unioni (VIDEO) Bashkimi Evropian e ka rikonfirmuar një gjë të hidhur Kosovës. Shteti më i ri në kontinent nuk mund të aplikoj për an
Qeveria e re: Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, nuk do të tërhiqet njohja e Kosovës Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e