999 rezultate për

njohja

Nga njohja tek marrëdhënia me familjarët e njëri-tjetrit, Olsi dhe Egli rrëfejnë gjithçka (FOTO LAJM) Olsi Bylyku kishte të ftuar sot në emisionin e tij partneren, Egli Tako. Ata treguan për herë të parë me detaje historin
Qeveria e re: Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, nuk do të tërhiqet njohja e Kosovës Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e
Vuçiç: Nuk firmos asnjë dokument ku pranohet njohja e Kosovës, pikë! Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se ka refuzuar pikën për njohje reciproke mes Serbisë dhe Kosovës.
A do të jetë njohja e Kosovës temë në Uashington? Reagon Grenell Emisari special i presidentit amerikan, Richard Grenell, deklaroi se vetëm çështjet ekonomike do të jenë “në tryezë” në
30 bluza të bardha krah Italisë, mjekja italiane shpreh falenderimet më të ndjera për Shqipërinë Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një foto të një mjekeje e cila po përballet me pandeminë në shtetit italian. R
Nga mosnjohja e diplomave te dhuna shtetërore: Si po e shpopullon Serbia Luginën e Preshevës Lugina e Preshevës është një teritor i banuar thuajse tërësisht nga shqiptarë. Nga ana administrative ky territor përbëh
Ç'njohja e Kosovës nga Sierra Leone, Kurti thirrje zyrtare Serbisë dhe kërkesa ndaj BE-SHBA Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar menjëherë pas lajmit se Sierra elone ka tërhequr njëhjen e pavarësisë së K
U rrit në një familje super të pasur, historia e fëmijërisë së Pique dhe njohja me Shakirën (FOTO LAJM) Kjo është historia e fëmijërisë së Gerard Pique. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para fama, jeta familjare,
Njohja e patentave në Gjermani, ambasada u "pret krahët" shqiptarëve me reagimin e fundit Lajmi se patentat shqiptare do të njihen në Gjermani, ishte padyshim një lajm i shumëpritur nga shqiptarët. Por si d
Njohja e patentave shqiptare në Gjermani, Rama jep lajmin e mirë Kryeministri Edi Rama në një video-mesazh nga Berlini pas takimit me Angela Merkel, ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
Njohja e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, përfundon seanca ky është vendimi i Gjykatës Ka përfunduar pas 2 orësh shqyrtim seanca për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babanit. Gjatë zhvillimit të gjyqi
Diskutohet njohja reciproke e patentave Kosovë-Maqedoni Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta mbajë mbledhjen e 98-të, në të cilën duhet të shqyrtohen 26 pr
Haradinaj: Serbia duhet të njohë Kosovën sipas kufijve ekzistues Pas takimit të Nivelit të Lartë të Ballkanit Perëndimor i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i
Duart e nënës sime më mësuan ç’është mirënjohja Një djalosh shkon të paraqesë kurrikulumin e tij, për të provuar të pranohet si menaxher në një ndërmarrje të fuqishme.
Sllovenia nxjerr bllof mediat serbe: Nuk tërhiqet njohja e pavarësisë Ministri slloven i Punëve të Jashtme, Miro Cerar, ka thënë se Sllovenia nuk ka ndërmend ta heq njohjen e pavarësisë së K
Kush është Popesku që ra në pranga, njohja me Bes Kallakun dhe Hilton (FOTO LAJM) Policia e Tiranës ka arrestuar Redi Popeskun, pronarin e lokalit Monopol, ku ndodhi masakra në ish-Bllok më 4 tetor, pas
Minatorët vijojnë grevën: Haradinaj të vijë këtu Ka vazhduar sot dita e trete e grevës së minatorëve. Ata thonë se janë të lodhur dhe të zhgënjyer që edhe pas tre di
Për Serbinë, mosnjohja e Kosovës nga Vatikani dhe Palestina ka shumë rëndësi Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka thënë sot se për vizitë në Beograd do të mbërrijë sekretari shtetëror i Vatikan
Branbiq garanton se njohja e Kosovës nuk është kusht, pse po dialogohet? Ana Bërnabiq, kryeministre e Serbisë, ka deklaruar në Sofje se kompromisi për Kosovën është i nevojshëm për shkak të sta