999 rezultate për

njoftimit

Me 173 km/h në Tiranë, shoferët përdorin rrugën si pistë avioni (VIDEO) Duket se shoferët shqiptarë nuk kanë të ngopur me gjoba për shkak të shpejtësisë. Kështu mbrëmjen e djeshme policia k
E FUNDIT/ Në kërkim ndërkombëtar, arrestohen 2 persona të rrezikshëm në Krujë Policia e Krujës ka arrestuar dy persona, të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi akuzohen për vjedhje dhe
Deri të mërkurën duhet të vendoset për fatin e mandatit të Gruevskit Pika për marrjen e mandatit të deputetit në arrati, Nikolla Gruevski duhet të shqyrtohet deri të mërkurën e ardhshme, ku
PD reagon ashpër ndaj njoftimit të policisë për kriminelë në protestë Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj njoftimit të Policisë së Shtetit se kishte informacione sipas të cilave person
Avioni privat i Orbanit fluturoi në Beograd një ditë pas njoftimit të rendësishëm të Gruevskit Avioni luksoz privat që përdoret nga qeveria hungarez dhe elita e biznesit Hungarez, duke përfshirë këtu edhe kryeminist
Kroacia alarmon SHBA-të për çmendurinë e Hashim Thaçit Ministrja e Jashtme e Kroacisë Marija Pejcinovic Buric ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo me të cilin
Zaev takohet me Vuçiçin Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev do të takohet sot me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në kuf
Alpinisti gjerman nxirret i gjallë pas 5 ditëve rënie në thellësi Një alpinist gjerman është shpëtuar në mënyrë dramatike pasi kaloi pesë ditë në një zhavor të thellë prej 100 metrash.
Sot Haradinaj mban konferencë për media Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se në orën 12:00 do të mbajë konferencë për media. Në këtë konferencë e
Vdes nga rryma elektrike 38-vjeçari në Vlorë Në Vlorë një 38-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në orët e par
Materialet e LSDM-së gati për t'u dorëzuar në BDI LSDM-ja i ka bërë gati materialet e shkruara që ka kërkuar Ali Ahmeti, dhe së shpejti pritet të dorëzohen në BDI, bën me
Ivanov në pritje të njoftimit zyrtar nga parlamenti që nuk ka qeveri të re Presidenti i Maqedonisë, Gjeorge Ivanov është në pritje të njoftimit zyrtar nga parlamenti që nuk ka qeveri të re, pas s
PD merr 200 socialistë, PS e përgënjeshtron Me afrimin e ditës së zgjedhjeve, fushata në Dibër po bëhet gjithnjë dhe më e ashpër. Paraditen e sotme, Partia Demokrat
Shpëtohen 6 persona në brigjet britanike Gjashtë persona janë gjetur nga rojet bregdetare në një gomone në afërsi të Doverit në Britani. Mjeti lundrues në Kan
Zaev viziton nesër Bullgarinë Kryetari i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, do të zhvillojë nesër një vizitë një-ditore në Republikën
Qytetarëve u bllokohen llogaritë bankare pa paralajmërim Qytetarët në Maqedoni ankohen se u janë bllokuar llogaritë bankare për shkak të borxheve të ndryshme, në mungesë të njof
Tirona me pesë afrikanë sezonin e ardhshëm Pesë afrikanë pritet ti bashkohen skuadrës së Tironës për sezonin e ardhshëm 24-herë kampionët e Shqipërisë kanë nisur p
Bursa studimi për kandidatët që duan të studioinë në Turqi Qeveria Turke ka shpallur “Programin e Bursave” për studime universitare për kandidatët që duan të ndjekin studimet në u
Temperaturat e ulta, ngricë në disa rrugë të vendit Ministria e Transporteve publikon listën e rrugëve me prezencë ngrice. Sipas njoftimit të kësaj ministrie, ngrica ka pat
Takimi me Sequin, Basha kërkon transparencë të plotë për 23 qershorin Update- Situata paszgjedhore dhe lëvizjet e administratës kanë qenë dy nga cështjet kryesore të diskutuara në takimin që