999 rezultate për

njeriut

Pse macet i bëjnë mirë shëndetit të njeriut Mbajtja e një maceje në shtëpi redukton stresin dhe ndihmon në rigjetjen e ekuilibrit të duhur psikologjik e emocional.
52 personazhe të njohur mbrojne ekspertin që u sulmua nga Hashim Thaçi në komisionin për "turqit" Disa ditë pasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u përplas keq me anëtarët e Komisionit të Kuvendit që po i kryhen het
Shkencëtarët futin gjene të trurit të njeriut te majmuni Shkencëtarët në Kinë mund ta kenë krijuar një lloj të ri të majmunit, dhe me të kanë nxitur një debat të madh etik. Hulu
Gjurma më e vjetër e njeriut gjendet në këtë shtet Një gjurmë e vjetër 15.600 vjeçare e zbuluar në Kili besohet të jetë më e vjetër e gjetur ndonjëherë. Gjurma u zbulua
Nga kjo "lule" e mrekullueshme rrjedh jetë (FOTO LAJM) Trupi i njeriut është i krijuar në mënyrë perfekte ku çdo qelizë ka të mirëpërcaktuar funksionin e saj duke mos dalë nga
Përqafimi, ilaç për trupin e njeriut Një përqafim i thjeshtë mund të ketë efekte të thella psikologjike si: 1. Ul frikën nga vdekja Shumë fakt interesa
Pasuria e majmë e njeriut të AAK-së që do të zaptojë shtetin me militantët e tij Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, në një intervistë ditë më parë, ka deklaruar se po të kishte mundësi do të punëson
Thaçi i thotë "komandant" njeriut që iu fsheh drejtësisë Presidenti Hashim Thaçi është takuar sot me ish-bashkëpartiakun e tij, Xhabir Zharkun, pas shatë vitesh, pasi që ky i fu
Si rrezet e diellit dëmtojnë lëkurën tonë (FOTO LAJM) "Portretet ultravjollcë" të bëra nga një fotograf, tregojnë imperfeksionet e fytyrës, që syri i njeriut nuk mund t’i vër
Chelsea mund të bjerë në duart e njeriut më të pasur të Anglisë Pronari i Chelsea-t Roman Abramovich raportohet të jetë gati t’i shesë klubin miliarderit britanik Sir Jim Ratcliffe i c
DASH: Korrupsioni mbetet ende problem në Maqedoninë e Veriut Në Republikën e Maqedonisë të Veriut ka avancim në mediat dhe gjyqësi, por mbetet të zgjidhen edhe disa probleme të rënd
E tmerrshme, si po hamë plastikë çdo ditë me duart tona Plastika po kontaminon trupat tanë, konfirmojnë shkencëtarët për herë të parë. Grimca të vogla plastike janë gjetur te ç
Kush e dinte? Truri i njeriut mund të njohë vetëm 5000 fytyra Çdo ditë shohim dhe përballemi me një numër të pacaktuar njerëzish, kudo, në rrugë, në punë, në dyqane, në udhëtime, në
Nuk i ka formuar dora e njeriut, sekreti pas kësaj pamjeje (FOTO LAJM) Një fenomen i rrallë natyror që e bën atë të duket si rrotat e borës që janë mbështjellë më vete është kapur në foto.
Ronaldo në zi pas humbjes së njeriut të afërt Georgina Rodríguez, e dashura e yllit portugez Cristiano Ronaldo është në zi. Mediat raportojnë se gjatë ditës së dj
Të Drejtat e Njeriut reagojnë për vrasjen e policit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka reaguar pas vrasjes së policit Izet Demaj, duke kërkuar n
Martohet vajza e njeriut më të pasur në Indi, e ftuar edhe Beyonce Isha Ambani, vajza e njeriut më të pasur të Indisë, i është rezervuar një dasëm përrallore; në festimet e martesës me An
Gjenden armë në shtëpinë e njeriut që shëron xhindet Policia e Kosovës ka gjetur armë gjatë bastisjet në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”. N
Putin nuk pyet për të drejtat e njeriut, arreston çdo protestues që i del kundër Dhjetëra protestues raportohet se janë arrestuar në Shën Petersburg të Rusisë. Grupi për të drejtat e njeriut, OVD-In
Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë vlerësohet me çmimin “De Mellon për të Drejtat e Njeriut” (FOTO LAJM) Është zhvilluar dje në Krakov të Polonisë ceremonia e ndarjes së çmimit “De Mellon për të Drejtat e Njeriut”, ceremoni n