999 rezultate për

njeriut

Pajisja që po e kthen trupin e njeriut në bateri Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë për ta kthyer trupin e njeriut në bateri, nëpërmjet një pajisjeje me çmim të lirë.
"Më mban peng babai", detaje të reja nga zhdukja misterioze e Princeshës së Dubait Familja mbretërore e Dubait thotë se Princesha Latifa është “nën kujdes në shtëpi” pasi BBC siguroi video në të cilat aj
"Ma theve zemrën", Adrola Dushi njofton humbjen e njeriut të shtrenjtë të familjes (FOTO LAJM) Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi ka ndarë sot një lajm të hidhur në rrjetet sociale. Mes dhimbjes së madhe, A
Shkeljet e të drejtave të njeriut, mbi 50 senatorë nxisin Biden të shtojë presionin ndaj Erdogan Mbi 50 senatorë të SHBA-së kanë nënshkruar një letër duke i bërë thirrje Presidentit Joe Biden të rrisë presionin ndaj q
Njihuni me Lauren Sanchez, e dashura e njeriut të dytë më të pasur në botë (FOTO LAJM) Lauren Wendy Sanchez është një spikere lajmesh amerikane, fituese e një çmimi Emmy në profesionin e saj dhe e dashura e
Qytetarja që raportoi për gjendjen në Wuham në kulmin e pandemisë dënohet me 4 vite burgim Bashkimi Evropian ka kritikuar burgimin e një qytetarje, që bënte gazetari qytetare në Kinë e cila raportoi për shpërthi
Komisionerja për të Drejtat e Njeriut "shuplakë" Policisë: Nuk ka reflektuar, vazhdon të përdorë forcën Mbrëmjen e djeshme janë vënë në pranga dhe janë dhunuar disa aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit të cilët prot
Nga bizhuteritë te dorashkat, 9 gjëra të çuditshme janë gjetur brenda trupit të njeriut Mjekët kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura dhe të pabesueshme, që ata kanë gjetur në trupat njerëzorë. Edhe p
E morën si të ishte kafshë, Meta nxjerr videon dhe i bën thirrje publike Ardi Veliut për dhunën ndaj gazetarit (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka kërkuar nga policia zbardhjen e ngjarjes së arrestimit të gazetarit të Ora News, Xhoi Malësia, m
Njihuni me Malin e akullt që nuk është shkelur kurrë nga këmba e njeriut Nuk është mali më i lartë në botë, por me sa duket është më i vështiri për tu ngjitur. Mali Muchu Chhish, një masiv shkë
Shikoni si zhvendoset ndërtesa 5 katëshe pa u shembur asnjë tullë (VIDEO) Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur tek
Pamjet e ekzekutimit nga lufta në Karabak shkaktojnë indinjatë Një video e postuar në një aplikacion mesazhesh e cila tani nuk figuron me, tregon ata që duket të jetë dy armenë me uni
​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat Një ekip studiuesish në Universitetin Rockefeller në Nju Jork kanë zbuluar se çfarë tërheq mushkonjat te njerëzit. Hu
Organizmi i njeriut njeh vetëm dy stinë Viti përbëhet nga katër stinë dhe këtë e dimë të gjithë. Por duket se organizmi i njeriut njeh vetëm 2. Sipas një stu
Kanë shokuar mjekët, gjërat më të pazakonta që janë gjetur trupin e njeriut (FOTO LAJM) Mjekët kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura dhe të pabesueshme, që ata kanë gjetur në trupat njerëzorë. Nga bi
Cilët persona me diabet janë më të rrezikuar nga humbja e shikimit Glukoza është një burim esencial i energjisë për të gjithë qelizat e jetësore të trupit të njeriut. Niveli i glukozës i
Meta i kthehet ashpër Ramës: Situata është kritike në Shqipëri "Në rastin e Shqipërisë, situata është edhe më kritike se kudo tjetër, për shkak të një qeverisjeje të mbrapsht që nuk r
​Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut: Eksperimenti në Helsinki zbulon atë që ne as nuk mund ta imagjinonim Ky është kompjuteri që lexon mendjen. Studiuesit në Helsinki kanë zhvilluar një teknikë me të cilën një kompjuter mod
Zhvillohet proteza biomimetike që mund të kopjojë sjelljet e njeriut Dora ka tre rregullime për kapje të ndryshme, dhe lëviz bazuar në sinjalet eletrike në muskujt e përdoruesit. Një dor
Eurodeputetët paralajmërojnë Ramën për dëbimin e gylenistëve: Nuk bëhet tregti me jetët e njerëzve Eurodeputetët Ramona Strugariu dhe Vlad Botoș kanë shpjeguar edhe njëherë qëndrimin e tyre në lidhje me ekstradimet