999 rezultate për

njeriu

Ekstradimi ndaj shtetasve turq Çelik e Simsek, OKB heton qeverinë shqiptare OKB ka marrë përsipër të hetojë qeverinë shqiptare për arrestimet dhe ekstradime të dyshuara të paligjshme ndaj shtetasv
A mund t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
"Si të nesërmen e mortit", moderatorja shqiptare rrëfen takimin e dhimbshëm me Malkaj (FOTO LAJM) Shembja e godinës së Teatrit u shoqërua me protestë edhe ditë e djeshme. Aty ku nuk munguan qytetarë, aktivistë e ar
Njeriu më i shpejtë në botë bëhet baba për herë të parë Njeriu më i shpejtë i të gjitha kohërave dhe fituesi i tetëfishtë olimpik nga Xhamajka Usain Bolt u bë baba për herë të
Arian Çani ironizon heshtjen e amerikanëve për Teatrin: Kanë njeriun e duhur në krye të katundit Moderatori dhe gazetari i njohur Arian Çani ka ironizuar të gjithë ata që janë zhgënjyer pasi nuk pati një reagim nga am
Jeta e thjeshtë e njeriut që ka në "kontroll" gjithë botën (FOTO LAJM) Mark Zuckerberg është një nga njerëzit më të njohur në botë dhe ajo çfarë ka arritur në moshë fare të re, është gati-gat
"Der Spiegel" publikon përgjimet mes OBSH-së dhe Kinës për të fshehur të vërtetën për COVID-19 Presidenti kinez, Xi Jinping, i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetit, të vonojë par
Nga Anglina Jolie dhe Miley Cyrus, si u veshën VIP-at kur takuan Mbretëreshën (FOTO LAJM) Të takosh mbretëreshën duket si një nga gjërat më të siokletshme në jetë. Dhe ndoshta edhe më emcionuesja. Por ju sh
Kryemadhi flet për COVID-19: Më vdiq njeriu i afërt nga gripi Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi hodhi akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama
OKB: Koronavirusi po përdoret për masa shtypëse në disa shtete Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, hodhi dyshimin shqetësues të enjten se koronavirusi është duke u dh
COVID-19/ Gjermania jep "ok" për testimin e vaksinës tek njeriu Instituti Paul Ehrlich Institut në Gjermani, është autorizuar për herë të parë për eksperimentimin klinik të një vaksine
SKANDALI/ Shqipëria tërhiqet pjesërisht nga Konventa Europiane për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut Shqipëria ka vendosur të tërhiqet përkohësisht nga neni 8 dhe 11 i Konventës për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive Them
Momenti kur u arrestua Ilir Selmani në Tiranë: Ekzekutoi njeriun e Ervis Martinajt (VIDEO) Efektivët e komisariatit nr.2 në Tiranë arrestuan pak orë pas mesditës së sotme Ilir Selmanin, i dyshuar për ekzekutimin
Mbi 100 000 viktima, sipas Sazan Gurit COVID-19 është "hakmarrja" e natyrës ndaj njeriut "Njeriu duhet të mendojë tani, të paktën ta përkthejë këtë pandemi në vlera të dobishme të natyrës dhe njeriut..." Am
Si lindi karantina Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme historinë se si lindi karantina. Ishte studiuesi persian i mjekësisë
Pandemia e koronavirusit, OBSH: I lajmëruam të gjitha shtetet qysh më 5 janar "Në 5 janar, Organizata Botërore e Shëndetësisë, i njoftoi zyrtarisht të gjitha shtetet anëtare me më shumë informacione
"E përjetova shumë keq", Adelina Tahiri rrëfen si humbi njeriun e afërm nga koronavirus (VIDEO) Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ishte pasditen e sotme në një lidhje direkte për emisionin ‘Rudina’ në TV Klan. Ajo k
Në këto kohë të vështira Sidrit Bejleri humb njeriun e rëndësishëm, ka një lutj për të gjithë Këngëtari i njohur Sidrit Bejleri ka njoftuar në rrjetet sociale, se ka humbur jetën pas një sëmundje të gjatë vjehrri i
Koronavirusi i mori njeriun e dashur, Enrique Iglesias u bën apel ndjekësve (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Enrique Iglesias ka humbur njerkun nga virus i tmerrshëm që ka mbërthyer botën, COVID-19. Biznemeni i
Çfarë i ndodh trupit të njeriut nëse pini vaj ulliri me stomak bosh Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmb