999 rezultate për

njerezore

12 mijë dollarë për në SHBA, kush janë 5 "kapot" që drejtonin trafikun Detaje të tjera zbardhen nga skema e pesë grupeve të trafikantëve të qenieve njerëzore, të cilët kundrejt pagesave ndihm
Çfarë ka parashikuar Stephen Hawking për fundin e qytetërimit Stephen Hawking i cilësuar si nga një shkenctarët më gjenial të shekullit nuk jeton më. Ai u nda nga jeta në moshën 76 v
La pas 6 engjëj, nëna e ve nga Kukësi jetonte në kushte ç'njerëzore (VIDEO) Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me tragjedinë në Kukës ku nëna bashkë me femijën ende të palindur, humbën jetën.
Histori njerëzore, gruaja që sakrifikoi për t'i kthyer buzëqeshjen burrit pas një viti (FOTO LAJM) Një ndër premtimet që çiftet japin kur martohen është betimi se do ta duan njëri-tjetrin në të mirë e në të keq. Edhe
Sakrifica e një nënë shqiptare për burrin e saj, histori njerëzore Lumnije Prushi, 46-vjeçe nga Gjakova, është donatore e veshkës. Ajo ia ka dhuruar veshkën bashkëshortit të saj kur ishte
Varfëri e kushte ç'njerëzore, qeveria i heq asistencën familjes në Maqellarë (VIDEO) Pak ditë më parë qeveria bëri me dije vendimin më të ri për heqjen e ndihmës ekonomike për mijëra familje në Shqipëri.
Shkenca shkel etikën, po bëhet delja me pjesë njeriu Një ekip shkencëtarësh ka rritur embrione brenda një deleje që përmban qeliza burimore njerëzore, duke shkuar një hap më
Grushta për kontrollin e Bashkisë së Dibrës, 4 persona në spital Tensionet mes PDIU-së, që de facto kontrollon Bashkinë e Dibrës dhe kryetarit të Bashkisë, socialistit Muharrem Rama, sh
Balena vrasëse që mund të "flasë"! (FOTO LAJM) Shkencëtarët besojnë se një bisedë me balenën 16-vjecare Wikie-n, që jeton në një park detar, një ditë mund të flasë.
Tronditëse, zbardhen turturat ç'njerëzore në kampin e Tepelenës Ish-kreu i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ditën e sotme ka publikuar një dokument që nxjerr në dri
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Vjosa kërkon të mos i lejohet hyrja në kuvend anëtarit të OVL-së Deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Nasim Haradinajt, duke thën
LDK: Deklarata e anëtarit të OVL-së nuk është njerëzore Skandaloze dhe jashtë çdo etike njerëzore, po e quan Avdullah Hoti deklaratën e nënkryetarit të OVL’së së UÇK’së Nasim H
Arrestohen dy punonjës policie, bënin kërdinë me trafikimin e qënieve njerëzore 2 punonjës të policisë kufitare kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kuf
Kafshë të mahnitshme që imitojnë qëniet njerëzore (FOTO LAJM) A keni vënë re ndonjëherë se kafsha juaj ndonjëherë sillet tamam si ju? Me sa duket, nuk ndodh vetëm me anëtarët e v
Pacolli: Ky është programi për zhvillimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mbajtur një fjalim në panelin “Investing in t
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Emigrantët shiten në ankand si skllevër për 400 dollarë në Libi Ankande për qenie njerëzore si në epokën e skllevërve, ndodh edhe tani në Libi. Dëshmia vjen nga një reportazh i tele
Gazetarja e njohur: Adelën e vranë! Gazetarja Pranvera Vatoci ka reaguar në lidhje me vdekjen e moderatores Adelajda Xhamani. E prekur nga kjo humbje e
Brenda "tregut të lirë" të kontrabandës së njerëzve (FOTO LAJM) Rreth katër vite më parë në brigjet e ishullit italian Lampedusa u zbulua një anije e mbipopulluar me rreth 500 njerëz k