999 rezultate për

njerezimit

"Fundi i njerëzimit do të jetë pas 30 viteve" Lajmet se po afron fundi i botës i kemi lexuar shpesh herë aq sa tashmë e kemi të vështirë të besojmë se një ditë kjo do
10 grabitjet më të mëdha në historinë e njerëzimit (FOTO LAJM) Shumica e meshkujve ndoshta kanë pasur fantazi “të paktën një herë në jetë” për të grabitur shuma të mëdha parash. Për f
Shatërvanët më të bukur në historinë e njerëzimit (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin shatërvanin e Trevës në Romë. Shumë viitorë nuk largohen nga Roma, pa vizituar këtë pikë turistike ku
Flasin shkencëtarët: Zbuloni si do jetë e ardhmja e njerëzimit A do të jenë pasardhësit tanë me makineri të teknologjisë së fundit të vendosura në trup, me gjymtyrë që rriten sërish d
Muzikanti i këngës serbe që dëgjonte terroristi i Zelandës u burgos për krime kundër njerëzimit Fizarmonicisti i këngës nacionaliste serbe të cilën po e dëgjonte terroristi që kreu vrasjen e 49 myslimanëve në xhami n
Nga vrasjet tek krimet ndaj njerëzimit, personat më të rrezikshëm të Shkodrës (FOTO LAJM) Policia e Shkodrës ka publikuar sot personat më të kërkuar në këtë qark. Ata janë një numër i konsiderueshëm dhe akuz
Kërcënon Putin: Lufta bërthamore do të sjellë zhdukjen e njerëzimit Duke folur në konferencën vjetore për media në Moskë, Putin tha se shpreson se do të mbizotërojë gjuha e përbashkët në k
Thirrja e fundit para vdekjes e Hawking ishte kaq e frikshme për njerëzimin Stephen Haëking ishte një nga astrofizikantët më të njohur e në të njëjtën kohë edhe më pesimisti për të ardhmen e nje
A janë këto gabimet më tragjike në historinë e njerëzimit? Këto janë gabimet më të mëdha dhe më të shtrenjta në histori - disa kanë kushtuar edhe me vdekjen e shumë njerëzve. Ref
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Njihuni me jahtin e diktatorit që nuk e përdori kurrë (FOTO LAJM) Madhështia e krevatit mbretëror në superjahtin e Sadam Huseinit, me çarçafë mëndashi, pas derës një tualet i artë, dhe n
Aksidenti më i ‘ëmbël’ që ka parë historia e njerëzimit (VIDEO) Autoritetet polake u përballen me një situatë të pazakontë pas një aksidenti me makinë, në të cilën një tank që transpor
Rumani, ish-presidenti nën hetim për krime kundër njerëzimit Ish-presidenti rumun, Ion Iliescu, 88 vjeç, po hetohet për krime kundër njerëzimit, në dosjen e gjatë për ditët e përgja
Njerëzimit i kanë mbetur 100 vite jetë në Tokë Përgjatë shekullit të kaluar njerëzimi ka bërë shpikje të mëdha. Ne mësuam të fluturojmë, të ndërtojmë makineri të mëdha
Paralajmërimi i fundit i Hawking për njerëzimin para se të vdiste Stephen Haëking ndërroi jetë në orët e para të ditës së sotme duke qenë një prej astrofizikantët më të njohur e në të
Kujdes, kjo është sëmundja më vdekjeprurëse në historinë e njerëzimit Ka shumë sëmundje vdekjeprurëse që po ulin në gjunjë gjithë botën, por njerëzit akoma nuk e kanë kuptuar se sëmundjet më
Stehen Hawking i bie këmbanës së alarmit: Duhet të largohemi menjëherë nga toka Stephen Hawking është një nga astrofizikantët më të njohur e në të njëjtën kohë edhe më pesimisti për të ardhmen e nj
Ermal Meta sërish në “Sanremo” me një këngë kundra terrorizmit Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta, do jetë pjesmarrës për herë të tretë në festivalin më të madh në Itali, “San
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D