999 rezultate për

niveli

E ardhmja e Hysajt te Napoli mbetet peng Elseid Hysaj me ardhjen e Gattusos ka nisur të luajë dhe të arrijë nivelin e tij të zakonshëm. Mbrëmjen e kaluar mbro
Niveli alarmant i ndotjes, si po vdesin shqiptarët Ndotja e lartë e ajrit në Kosovë po vazhdon të rrezikojë shëndetin e qytetarëve, kësisoj vlerësohet se po shkakton qindr
6 orë operacion, si u shpëtua alpinistja shqiptare që theu këmbën në mal Një alpiniste shqiptare ra nga një lartësi e madhe teksa po ngjitej në mal duke thyer këmbën dhe duke rrezikuar jetën.
Rritja e nivelit të deteve, këto do të jenë shtëpitë lundruese të së ardhes (FOTO LAJM) Nëse nuk do të ketë ndryshim, rritja e nivelit të deteve, e shkaktuar si pasojë e ndryshimeve klimatike do të jetë një r
Filipine, vullkani Taal rrit aktivitetin Një vullkan në jug të kryeqytetit të Filipineve nxori sot hi dhe avull që arriti deri në 100 metra, duke bërë që autorit
Solskjaer shpreson që United të arrijë nivelin e Liverpool Manchester Unitedi nuk është në nivelin në të cilin Ole Gunnar Solskjaer kishte shpresuar ta shihte pas një viti në dety
Festat e fundvitit "fundosin" euron Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar t
5 zakone që ndikojnë në inteligjencën tonë Mungesa e gjumit dhe konsumimi i madh i sheqerit janë vetëm dy nga zakonet Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kan
Vjosa arrin nivelin maksimal, rrezikon të dalë nga shtrati Situata që kanë shkaktuar reshjet e shumta dityët e fundit ka bërë që të thirrjet Shtabi i Emergjencave në Vlorë, ndërsa
Moti i keq, Lana rrezikon të dalë nga shtrati (FOTOLAJM) Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë gjithë teritorin e vendit, duke shkaktuar edhe përmbytje në disa qytete. Nd
Si do të transformohet Toka me tharjen e oqeaneve (VIDEO) Afërsisht 70 përqind e Tokës është e mbuluar nga uji, por një video e animuar tregon se si do të transformohej toka me t
Badovci i "shterur" nxjerr në sipërfaqe mbeturinat Niveli i ujit në liqenin e Badovcit ka rënë shumë. Aty përveç që vërehet mungesa e madhe e ujit, kanë dal në pah edhe mb
Albin Kurti takohet me anëtarin e Bordit Këshillimor të Nivelit të Lartë të OKB-së Kryetari i VV-së, Albin Kurti, së bashku me anëtaren e kryesisë, Fitore Pacolli, priti sot në takim bashkëpunëtorin e pr
Këto janë punët më stresuese në botë Çdo person i punësuar ndihet i stresuar herë pas here. Niveli i stresit që e përjetojmë varet nga ajo se çfarë profesion
Plane për në fundjavë? Njihuni më parë me parashikimin e motit (FOTO LAJM) E shtunë, 16 nëntor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit Priten reshje të do
Gjeniu 9-vjeçar gati të diplomohet nga universiteti Në fëmijë gjeni nga Belgjika do të diplomohet në nivelin Bachelor në moshën 9-vjeçare. Laurent Simons po studion inxh
Vajza heq pantallonat dhe kalon në ujë, fotoja bëhet simbol në Venecia Duket se pavarësisht situatës së vështirë, njerëzit kanë gjetur forcën të bëjnë edhe humor në Venecia. Një foto është
Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit në rritje Ditën e djeshme janë parë që Venecia është përballur me përmbytje masive ku niveli i ujit ka arritur nëpër banesa deri n
Shqipëria renditet ndër vendet e para për nivelin e korrupsionit (TABELA) Shqipëria bashkë me shtetet afrikane Sierra Leonen dhe Laon kryesuan listën globale të vendeve më të korruptuara sipas k
Rritet niveli i ujit i Liqenit të Ohrit Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit është për dy centimetra më i lartë se dje, por ende është për një centimetër më i ulët