999 rezultate për

niveli

Mos harroni të bëni këto gjëra për të qenë i lumtur Ndonjëherë lumturia gjendet në gjërat e vogla përreth jush prandaj herën tjetër kur tju pushtojë stresi bëni këto veprim
Disa nga rreziqet kur nuk konsumoni bukë Në ditët e sotme dietat për të humbur peshë konsistojnë në eleminimin e bukës dhe brumërave. Por në fakt karbohidra
VMRO-DPMNE: Maqedonia nuk duhet të bie në nivelin e Koresë Veriore komuniste Përmes një njoftimi dërguar mediave, VMRO-DPMNE-ja konsideron se Maqedonia është shtet demokratik dhe se askush nuk mund
13-vjeçari tmerron nënën e tij: Do luaj nivelin e fundit të "Balena Blu" Nje i mitur ne Tirane i ka bere nje shaka pa kripe nenes se tij duke u larguar nga banesa dhe duke i lene nje leter. Ai
Tronditet Korça, e mitura kishte arritur në nivelin 30 të Balenës Blu Policia e Korçës parandaloi vetëvrasjen e një të miture në këtë qytet për shkak se luante lojën e rrezikshme "Balena Blu
Daçic kërkon që dialogu me Prishtinën të bëhet në nivelin e presidentëve Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçic, njëherësh ministër i jashtëm, ka deklaruar sot se pret që dialogu ndërmjet Serbisë
Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares: Balena blu po i merrte jetën shoqes time (FOTO LAJM) Fatkeqësisht janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi edhe në vendin tonë. Të g
6 shenjat paralajmëruese që tregojnë se po hani më shumë sheqer se ç'duhet Sheqeri është një ndër produktet më të përdorura në të gjithë botën duke krijuar në këtë mënyrë një prej industrive ushq
Samsung Electronics ngre nivelin e produkteve në tregun e aksesorëve televizivë Samsung Electronics, prodhuesi kryesor global i televizorëve njoftoi lançimin e aksesorëve të tij QLED TV, duke përfshir
Rritni nivelin tuaj të inteligjencës duke ngrënë çokollatë Konsumimi i më shumë çokollatave nga një komb, rrit shansin për të fituar çmime “Nobel” – ose së paku kjo është çfarë tr
Arbri gjeniu 5 vjeçar i nënshtrohet testimit, rezultati është mbresëlënës (VIDEO) Ai është vetëm 5 vjeç por nuk është si të gjithë fëmijët e tjerë. Aftësitë e tij jo vetëm që kalojnë, aftësitë mendore t
Qytetari nga Tirana i bën gjëmën bankës, përfiton kredi me dokumente false Punonjesi i nje banke te nivelit te dyte ne Tirane eshte gjendur ngushte kur ka kuptuar se nje qytetar e ka mashtruar me
Si të mbani nën kontroll nivelet e kolesterolit të keq Ndonëse janë doktorët ata intepretojnë analiza e japin këshilla mjekësore, nuk është keq të dish , e shpesh herë të bëhe
Euro prek nivelin më të lartë në bursë, por “zhgënjen” në tregun shqiptar Monedha e përbashkët ka njohur forcim në bursat ndërkombëtare, ndërsa në tregun vendas është shumë pranë nivelit më të u
Ja niveli i universiteteve shqiptare sipas raportit të Komisionit Evropian (VIDEO) Raporti i Komisionit Evropian për arsimin e lartë në Ballkanin Përendimor ka nxjerrë përfundime interesante për Shqipëri
Apple do të prodhojë sensorë për të matur nivelin e sheqerit në gjak? Kompania Apple në fshehtësi po prodhon sensorë, me të cilët do të përcjellë nivelin e sheqerit në gjak, në mënyrë që të
"Mrekullitë" që i ndodhin trupit tuaj nëse konsumoni dy banane në ditë Ushqimi i shëndetshëm jo gjithmonë është i shijshëm. Por kjo nuk mund të thuhet në rastin e bananeve. Kjo është ars
Këto shenja paralajmërojnë për nivelin e lartë të sheqerit në gjak Niveli i lartë i sheqerit në gjak po bëhet një problem shqetësues jo vetëm për diabetikët. Kjo gjendje mund të ndikojë
Vakti i mëngjesit na ndihmon të shmangim diabetin Rritet rreziku i nivelit të lartë të sheqerit në gjak tek adoleshentët të cilët lënë pas dore mëngjesin, ose e kalojnë v
Shqiptarët po "mbarojnë", lindshmëria bie në nivelin më të ulët në 100 vjet Përgjatë vitit 2016, më pak se 32 mijë foshnja lindën në Shqipëri, niveli më i ulët i lindjeve të shënuar që nga vitet 1