999 rezultate për

niveli

Rritni nivelin tuaj të inteligjencës duke ngrënë çokollatë Konsumimi i më shumë çokollatave nga një komb, rrit shansin për të fituar çmime “Nobel” – ose së paku kjo është çfarë tr
Arbri gjeniu 5 vjeçar i nënshtrohet testimit, rezultati është mbresëlënës (VIDEO) Ai është vetëm 5 vjeç por nuk është si të gjithë fëmijët e tjerë. Aftësitë e tij jo vetëm që kalojnë, aftësitë mendore t
Qytetari nga Tirana i bën gjëmën bankës, përfiton kredi me dokumente false Punonjesi i nje banke te nivelit te dyte ne Tirane eshte gjendur ngushte kur ka kuptuar se nje qytetar e ka mashtruar me
Si të mbani nën kontroll nivelet e kolesterolit të keq Ndonëse janë doktorët ata intepretojnë analiza e japin këshilla mjekësore, nuk është keq të dish , e shpesh herë të bëhe
Euro prek nivelin më të lartë në bursë, por “zhgënjen” në tregun shqiptar Monedha e përbashkët ka njohur forcim në bursat ndërkombëtare, ndërsa në tregun vendas është shumë pranë nivelit më të u
Ja niveli i universiteteve shqiptare sipas raportit të Komisionit Evropian (VIDEO) Raporti i Komisionit Evropian për arsimin e lartë në Ballkanin Përendimor ka nxjerrë përfundime interesante për Shqipëri
Apple do të prodhojë sensorë për të matur nivelin e sheqerit në gjak? Kompania Apple në fshehtësi po prodhon sensorë, me të cilët do të përcjellë nivelin e sheqerit në gjak, në mënyrë që të
"Mrekullitë" që i ndodhin trupit tuaj nëse konsumoni dy banane në ditë Ushqimi i shëndetshëm jo gjithmonë është i shijshëm. Por kjo nuk mund të thuhet në rastin e bananeve. Kjo është ars
Këto shenja paralajmërojnë për nivelin e lartë të sheqerit në gjak Niveli i lartë i sheqerit në gjak po bëhet një problem shqetësues jo vetëm për diabetikët. Kjo gjendje mund të ndikojë
Vakti i mëngjesit na ndihmon të shmangim diabetin Rritet rreziku i nivelit të lartë të sheqerit në gjak tek adoleshentët të cilët lënë pas dore mëngjesin, ose e kalojnë v
Shqiptarët po "mbarojnë", lindshmëria bie në nivelin më të ulët në 100 vjet Përgjatë vitit 2016, më pak se 32 mijë foshnja lindën në Shqipëri, niveli më i ulët i lindjeve të shënuar që nga vitet 1
Konsumimi i vaktit të mëngjesit na mbron nga shumë sëmundje Konsumimi i mëngjesit është shumë i rëndësishëm për të gjitha grupmoshat. Përveç energjisë që marrim me konsumimin e
Farka, vendi ku bashkëjetojnë super të pasurit me të varfërit Cilat janë rajonet me pabarazinë më të madhe në vend, ato më të pasurat, më të varfrat. Një publikim i përbashkët i B
Svilanoviç: Niveli më i lartë i integrimit ekonomik rajonal mund të ndihmojë ekonomitë e çdo vendi Këshilli Bashkëpunimit Rajonal organizon takimin e tretë për Koordinimin e Donatorëve në Ballkanin Perëndimor. "Për t
Veliaj përuron linjën e re në Tiranë: Po heqim dorë nga transporti i nivelit "dum-dum" Banorët e Farkës dhe zonës së Kopshtit Zoologjik nuk do të udhëtojnë më me autobusë të vjetër, pa kushte dhe të amortizu
Zbardhet plani me FMN, ja si do të llogaritet taksa për shtëpitë e pronat Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka paraqitur qeverisë raportin me metodologjinë e taksës së re të pronës. Në raportin e
Braho plas “bombën”: Një bankë e nivelit të dytë pastron para Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, ditën e djeshme ka hedhur dyshimet se një bankë e nivelit të
Pse fibrat janë shumë të rëndësishme për shëndetin tonë? Fibrat duhet të jenë pjesë përbërëse e dietës së secilit prej nesh. Jo vetëm që ato na ndihmojnë në parandalimin e mbipe
Niveli në liqenin e Ohrit po rritet mbi normat e lejuar Niveli i Liqenit të Ohrit është dy centimetra mbi minimumin e lejuar, ndërsa dukshëm është ulur niveli i ujit në lumin D
Shpërthimi në minierën e Bulqizës, ndërpriten kërkimet për 3 minatorët kinezë Prej 3 ditësh kanë vazhduar kërkimet për 3 minatorët kinez të bllokuar në një minierë Bulqizë. Ditën e shtunë pas nj