999 rezultate për

nivelet

Griezman: Juventusi superior në të gjitha nivelet Antoine Griezmann, sulmuesi i Atletico Madrid, ka komentuar humbjen 3-0 të pësuar kundër Juventus-it . Këto kanë qen
Ende s'ka marrëveshje, fëmijët ngelin pa mësim Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe mësimdhënësve për ndërprerjen e grevës në ars
Sadiku: Jam i lumtur të rikthehem tek Lugano Në një intervistë për mediat zviceranë, sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku shprehet mëse i lumtur për transferimin te Lua
Ruani fëmijët, rikthehet balena blu Është shfaqur sërish në Itali loja e rrezikshme virtuale “balena blu”. Policia italiane e qytetit të Barit ka ndërhyrë n
Shevchenko: Gattuso mund ta rikthejë Milanin në nivelet e larta Derbi i Milanos është “pas derës” dhe njëri prej lojtarëve që i ka dhuruar gola me shumicë kësaj ndeshjeje është Andrij
Diabeti mund të zbulohet më shpejt Shenjat paralajmëruese të diabetit të llojit 2, mund të zbulohen edhe 20 vite përpara diagnostikimit të sëmundjes, thonë
Si ndikon lënia e duhanit në shëndetin tuaj Lënia e duhanit në çfarëdo moshe rrit jetëgjatësinë, duke mundësuar ndalimin e zhvillimit të sëmundjeve malinje ose ndon
Nëse vuani nga këto sëmundje, mos e përdorni kurrë uthullën e mollës Uthullës së mollës, eliksirit të shëndetit dhe të bukurisë, me veti anti-fungale, antibakterial i janë gjetur ndër vite
Mos pini ujë gjatë konsumimit të ëmbëlsirave, ja çfarë i ndodh trupit! Pirja e ujit gjatë ngrënies së një ëmbëlsire mund t’ju japë sasi më të madhe të sheqerit, konfirmon studimi i ri. H
Thomas Tuchel flet për të ardhmen e Rabiot Trajneri i ri i Paris Saint- Germainit, Thomas Tuchel, nuk dëshiron largimin e Adrien Rabiotit nga Parisi pas interesimi
Këto janë shenjat që tregojnë se keni çrregullime hormonale Ndiheni të fryrë, të acaruar ose thjesht nuk është dita juaj më e mirë? Çrregullimi hormonal mund të jetë fajtori. Hormo
Disa këshilla për të mbajtur diabetin nën kontroll Duke përcjellë nivelet e glukozës. Nivelet e larta dhe ato shumë të ulëta të glukozës në gjak (të quajtur hipoglikemia)
3 numrat kyç për shëndetin e zemrës I dini numrat e shëndetit të zemrës që mund t’ju shpëtojnë jetën? Ka 3 numrat kyç që duhet t’i dini. Tensioni i gjaku
Harrojini ilaçet! Këto janë kurat më të mira natyrale për ngërçin Dikur vetëm të pasurit mund të konsumonin shumë mish të kuq, alkool dhe ushqime të tjera të yndyrshme. Prandaj përdhesi,
Rrogat ulen, taksat ngrihen: Shifrat tronditëse që nxjerrin zbuluar Ramën Ekonomia e Shqipërisë dy vitet e fundit është rritur me ritme me të shpejta se Rajoni, por kjo nuk është përkthyer në nj
Reshjet e borës ngrenë nivelin e lumenjve Është rritur gati dy herë më shumë niveli i lumit Vardar në Jegunovc dhe në Zajçev Rid. Të dhënat e Drejtorisë së Pun
Reshjet e shiut dyfishojnë nivelin e lumenjve Nivelet e ujit në të gjithë lumenjtë në Maqedoni me përjashtim të Drinit të Zi dhe Bregallnicës janë të larta pas reshje
Bakteret, shkaktarë të lindjeve të parakohshme Gratë shtatzëna të cilat janë më të rrezikuarat për të lindur para kohe mund të identifikohen në bazë të mikrobeve që gj
Haradinaj shpall zgjedhjet e përgjithshme në AAK Lideri i AAK-së dhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se pas një viti të suksesshëm që kjo parti ka p
Çfarë i ndodh trupit nëse ndalojmë ngrënien e bukës dhe makaronave “Karbohidratet ruhen në trup në formën e glikogjenit – shpjegon Pietro Migliaccio, president i dietologjisë i Shoqërisë