999 rezultate për

nivele

Sandër Lleshaj flet për problematikën në Skrapar: Të implikuar në nivele të ndryshme Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur nga Berati për drejtorinë e qarkut duke evidentuar të metat dhe problemati
Çfarë tregon dhimbja e kokës në mëngjes Dhimbja e kokës është një ndër problemet që hasin shumë nga grupmoshat e ndryshme. Mirëpo kjo dhimbje bëhet edhe më stre
Shënoi dy gola, Tuchel për Kean: Të mos presim shumë nga ai Sulmuesi i talentuar italian Moise Kean luajti ndeshjen e dytë radhazi si titullar në kampionatin francez dhe shënoi dy
OBSH e shqetësuar: Infektimet nga Covid-19 arrijnë nivele rekord në të gjithë botën Rastet e përditshme të COVID-19 kanë arritur nivele rekord në të gjithë botën, veçanërisht në Evropë dhe kontinentin ame
Si t'ja bëni që të mos hani nga stresi Sado përpiqemi momentet stresuese janë të pashmangshme. Fatkeqësisht, një pjesë e mirë provojnë ta "mbysin" stresin duke
OBSH: Situata e COVID-19 në Evropë po përkeqësohet në nivele ekstreme Më shumë se gjysma e vendeve të Europës kanë regjistruar një rritje me 10% përgjatë dy javëve, ndërkohë që në 7 vende rr
Ali Ahmeti komenton qeverinë e re: Vetting në të gjitha nivelet (VIDEO) Zoran Zaev i mandatuar për krijimin e qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut i dërgoi të mërkurën (26 Gusht) parlamentit
Stresi ju shëndosh? Si t'ja bëni që të shpëtoni Sado përpiqemi momentet stresuese janë të pashmangshme. Fatkeqësisht, një pjesë e mirë provojnë ta "mbysin" stresin duke
Si lidhen anemia dhe metabolizmi i hekurit me përkeqësimin e infeksionit COVID-19 Studimi (Kliko) i sapo publikuar në revistën shkencore Euroepean Journal of Epidemiology, të grupit prestigjioz Springer
Ibra siç e ka zakon: Mund të luaj në këto nivele deri në moshën 50 vjeçare Zlatan Ibrahimovic poston një tjetër mesazh unik në Twitter. Bomberi suedez i cili është shumë pranë rinovimit të kon
COVID-19, besimi në ekonomi nga bizneset dhe konsumatorët bie në nivele minimale historike Goditja që i ka dhënë ekonomisë Covid-19 ka bërë që treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) gjatë tremujorit të dytë të shën
Kriza nga koronavirusi, qeveria italiane ndan 100 milion euro për sportin Në këto kohë të koronavirusit vende në botë kanë një qeveri të rënduar. Qeveria italiane sot ka treguar se cilat janë
Si ta përballoni mungesën e kafesë Kafeja është një burim energjie për shumë njerëz në botë. Ka njerëz që nuk e imagjinojnë ditën pa një kafe e ka të tj
KORONAVIRUSI/ Përgjysmohet ndotja e ajrit në Londër, Romë, Paris dhe Milano Niveli i ndotjes së ajrit në Londër, Milano, Romë dhe Paris ka rënë në mënyrë drastike që kur u vendosën masat e izolimi
Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit në nivele minimale historike Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka pranuar se pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, u vendos se do të ule
Një gotë ujë gjithmonë para se të bëni dush, arsyeja është shkencore Një gotë me ujë të ngrohtë para se të futesh në dush është një prej këshillave më të shpeshta të mjekëve që duhet ta pra
Një gotë ujë gjithmonë para se të bëni dush, arsyeja është shkencore Një gotë me ujë të ngrohtë para se të futesh në dush është një prej këshillave më të shpeshta të mjekëve që duhet ta pra
Ndotja në nivele alarmante, si po merr të tatëpjetën cilësia e ajrit në Tiranë dhe Shkup Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm i cilësisë së jetës që ne b
Studimi që tregon se diabeti i tipit 2 nuk shkaktohet nga ajo që keni menduar deri sot Konsumimi i tepërt i sheqerit është një faktor i njohur për rrezikun në zhvillimin e diabetit tipit 2, por nivelet e lar
Ilaçi më i përdorur i diabetit nën hetim: Shkakton kancer! Një ilaç për diabetin COMMON po hetohet për një agjent të mundshëm shkaktues të kancerit, është zbuluar. Metformina, e c