999 rezultate për

nivel

Banka e Shqipërisë blen një ton ar Banka e Shqipërisë ka diversifikuar rezervën valutore të vendit duke riinvestuar një pjesë të saj në ar gjatë vitit 2019
Vjedhje me armë dhe eksploziv, arrestohet i riu që "boshatiste" bankat dhe argjendaritë (VIDEO) Një 31 vjeccar është vënë në pranga pasi akuzohet si autor i 15 vjedhjeve që kanë terrorizuar jo pak vendin. I riu ak
Eto'o: Diouf kishte pirë pak më shumë se ç’duhet… askush nuk ka qenë në nivelin tim Samuel Eto i është përgjigjur deklaratës së ish-sulmuesit nga Senegali, El-Hadji Diouf se është futbollisti afrikan më i
Duka: Presim dritën jeshile për të rifilluar kampionatin në fund të muajit maj (VIDEO) Në një intervistë për Ora News, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, tha se në takimin e zhvilluar me pr
U hapën kefenetë, radhë që në 04:00 të mëngjesit në këtë shtet Kafe dhe ushqim "Fast Food-i". Qytetarët e Zelandës së re kanë shijuar sot këto dy gjëra, të munguara prej 5 javësh për
Skënder Gjinushi përfundon në SPAK, për çfarë akuzohet Kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri ka denoncuar sot në SPAK, Skënder Gjinushin, për shkelje
Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Legjenda e Manchester United, Poul Scholes, pretendon se ylli aktual i mesfushës së United, Pogba është në të njëjtin ni
Flasin të mbijetuarit shqiptarë të COVID-19: Shihja me zemër të ngrirë nivelin e oksigjenit Koronavirusi vdekjeprurës SARS-CoV-2 është i paparashikueshëm; ai i sprovon të sëmurët dhe përjetimet e tyre në mënyra t
Portierët më të mirë në botë, Strakosha baraz me Szczesny Thomas Strakosha ishte duke kaluar një formë të shkëlqyer në Serinë A me fanellën e Lazios. Gardiani shqiptar po shn
Do të martohen? Olsi Bylyku dhe e dashura e tij e paskan çuar lidhjen në një tjetër nivel (VIDEO) Olsi Bylyku, aktori i njohur i humorit prej disa muajsh tashmë ka dalë publikisht hapur rreth jetës së tij private duke
Kriza nga koronavirusi, qeveria italiane ndan 100 milion euro për sportin Në këto kohë të koronavirusit vende në botë kanë një qeveri të rënduar. Qeveria italiane sot ka treguar se cilat janë
Si ta përballoni mungesën e kafesë Kafeja është një burim energjie për shumë njerëz në botë. Ka njerëz që nuk e imagjinojnë ditën pa një kafe e ka të tj
KORONAVIRUSI/ Përgjysmohet ndotja e ajrit në Londër, Romë, Paris dhe Milano Niveli i ndotjes së ajrit në Londër, Milano, Romë dhe Paris ka rënë në mënyrë drastike që kur u vendosën masat e izolimi
SHBA në ''ethet'' e koronavirusit, papunësia mbërrin nivel rekord Edhe SHBA-të po përballen me luftën ndaj pandemisë botërore. Përveç të prekurve një tjetër sfidë është dhe numri i perso
Febrages tregon e arsyen e largimit nga Arsenal për te Barcelona Cesc Fabregas ka bërë të ditur se u largua nga Arsenali dhe u transferua në Barcelonë në vitin 2011 për disa arsye, përf
Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit në nivele minimale historike Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka pranuar se pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, u vendos se do të ule
Një gotë ujë gjithmonë para se të bëni dush, arsyeja është shkencore Një gotë me ujë të ngrohtë para se të futesh në dush është një prej këshillave më të shpeshta të mjekëve që duhet ta pra
Liqeni i Prespës, rënie drastike e nivelit të ujit Rënia drastike e nivelit të Liqenit të Prespës dhe gjendja alarmante në të cilën gjendet, mund të ketë ndikim edhe ndaj
Rama flet për lirinë e medias: Të maten kur të më dalin përpara! I ftuar në emisionin Pressing në T7, Rama deklaroi se ai është kundër abuzimeve dhe shpifjeve që media në Shqipëri prodh
NASA: Ja ndikimi dramatik që ka sjellë koronavirusi në nivelin e ndotjes në Kinë Imazhet satelitore të publikuara nga NASA dhe Agjensia Evropiane e Hapësirës zbulojnë ndikimin që ka sjellë në nivelet