999 rezultate për

niste

Sot vendoset për kandidatin për kryeministër të LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës sot prej orës 11:00 do të mbajë mbledhjen e kryesisë së re të partisë e cila u zgjodh pasdi
Firmoset marrëveshja, Fatmir Limaj kandidat për kryeministër Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli kanë nënshkruar sot koalicionin parazgjedhor me të cilin do të futen në zgjedhjet e par
Të ngjitesh në majën e Everestit, rregulla dhe çmime të reja për alpinistët Alpinistët që duan t’i ngjiten malit “Everest”, tani përballen me rregulla të reja. Para së gjithash ata duhet të demons
Me djalin në makinë, si u ekzekutua nga profesionistë 45 vjeçari në Rrëshen Nga të dhënat e para, mësohet se ekzekutimi i Tonin Gjinit në mes të Rrëshenit është bërë nga persona profesionistë.
“Pushtimi” i bashkive, Salianji: S’tërhiqemi nga kauza e zgjedhjeve, kam derdhur dhe lot Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji tha në nëse opozita nuk tërhiqet nga kauza e saj. Në një intervistë për RTV Ora, S
Në LDK nuk e kanë ende të qartë se kush do të jetë kryeministri Edhe pse nuk është ende e qartë se kur do të mbahen zgjedhjet e parakohshme, një pjesë e mirë e partive i kanë përcaktu
Marrëveshje pune për 125 ushtarë të rinj Në kazermën “Akekso Dimnievski – Bauman” në Veles sot do të mbahet solemnitet për pranimin e 125 ushtarëve të rinj profe
Kandidatët potencial për kryeministër të Kosovës Ani pse ende nuk dihet saktësisht se kur do të mbahen zgjedhjet e reja, disa prej partive tashmë kanë caktuar emrat e zy
PD nk ndryshon qëndrim, Paloka: PD nuk hyn në zgjedhjet e 13 tetorit me Ramën kryeministër! Partia Demokratike nuk ka ndryshuar qëndrim, ajo nuk pranon të ulet në dialog me Edi Ramën Kryeministër. Një ditë pasi F
Mustafa si Rama: Kam timonin, do gjej dikë për kryeministër Lideri i zgjedhur për herë të tretë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ai nuk e ka ndërmend të j
Thaçi kërkon urgjentisht kandidatin për kryeministër Pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj, Kosova po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Presidenti Hashi
Meta i kërkon ndihmë Ruçit Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje shkresë-kërkesës së Kuvendit të Shqipërisë lidhur me arsyet e çdekretimit të
Zbulohet projekti i ri i Encës, tashmë aktore protagoniste në një film (FOTO LAJM) Kjo verë i ka gjetur personazhet shqiptarë duke punuar për projekte të reja. Njëri prej tyre është Ermal Mamaqi që ka la
Haradinaj kthehet Kryeministër, vendimin do ta çojë në Kushtetuese Përfaqësuesit e Partisë Demokratike të Kosovës e konfirmuan pjesëmarrjen në mbledhjen e qeverisë së thirrur nga Kryemin
Merr "bekimin" e mbretëreshës, Johson zyrtarisht kryeministër i Britanisë Boris Johnson është zyrtarisht kryeministër i Britanisë. Johnson u largua nga Buckingham Palace pasi u emërua nga Mbr
Kandidat për kryeministër do të jetë Kadri Veseli? Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se R
Teatër shqiptar me Gjykatën e Hagës Nga Mero Baze. Askush nuk mund të paragjykojë fletëthirrjen e një Gjykate Ndërkombëtare për krime lufte, ashtu si ask
Shembja e "San Siros", Berlusconi del kundër Është një jo e prerë, ajo e Silvio Berlusconi në lidhje me shembjen e stadiumit “San Siro”, sikurse parashikohet nga pro
Basha në Vienë me përfaqësuesit e OSBE: Në zgjedhje pa Ramën kryeministër Kryedemokrati Lulzim Basha duket se nuk ka bërë asnjë hap pas, teksa përsërit nga Vjena kushtin e tij. Duke komentuar
Pamje nga "parajsa e Shqipërisë komuniste" (FOTO LAJM) Pamje nga një dasmë në një mensë punëtorësh apo magazinë tregtie me arka e kuti boshe e improvizuar si lokal, ku duket n